Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2017-02-26 19:03 | Rozmiar tekstu: A A A

WBP zaprasza na spotkanie z Moniką Glibowską

Olsztyn24
Stary Ratusz WBP w Olsztynie
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza jutro (27.02), o godzinie 17.00, do Starego Ratusza WBP (pokój z widokiem, II piętro) na spotkanie z Moniką Glibowską − autorką książki „Andumênia”, laureatką konkursu Czwarta Strona Fantastyki. Spotkanie poprowadzi Ewa Chełchowska.

Spotkanie autorskie z laureatką I edycji konkursu „Czwarta Strona Fantastyki”. Jej powieść „Andumênia: Przebudzenie” została doceniona przez jury za rewelacyjną kompozycję, świetnie przemyślane intrygi i język godny światowych bestsellerów.

Legenda Andumênii głosi, że generałowie powstaną, gdy ojczyzna będzie w potrzebie
R E K L A M A
banner
Kraj jest na skraju kolejnej wojny i bankructwa. Władczyni Andumênii decyduje się wybudzić po 120. latach skrzydlatych generałów armii, uśpionych po wielkiej bitwie z Zineanem mocą niezwykłego zaklęcia.

Dwór wrze od plotek, wewnętrznych zdrad oraz walk o władzę. May Verteri, najpotężniejsza z przebudzonych i ulubienica poprzedniej przywódczyni, oskarżana jest o śmierć zwierzchniczki. Piękna i charyzmatyczna „Krwawa” generał nie pamięta wydarzeń z ostatniej wojny. May knuje własną intrygę, potajemnie gromadząc księgi ze starożytną magią i rozwijając moc. Losy Andumênii spoczywają w niepewnych rękach, a zagrożenie może przyjść z najmniej spodziewanej strony

******

Monika Glibowska – ur. w 1984 r. w Olsztynie. Miłośniczka podróży, kultur i języków obcych. Absolwentka filologii angielskiej i iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Przez rok studiowała na Universidad de Valencia w ukochanej Hiszpanii, którą odwiedza corocznie.

Twórczyni i właścicielka Kreatywnej Szkoły Językowej. Dzieli swoje życie między Warszawę i Olsztyn. Jej opowiadania kryminalne i fantasy zwyciężały w konkursach literackich m.in. wydawnictwa Verbum Nobile (2010) czy portalu Efantastyka (2011).

Dwa z nagrodzonych opowiadań zostały opublikowane w antologiach pokonkursowych: Spotkanie w Barcelonie ukazało się w almanachu Światłocienie, a Śmierć zielonego jokera – w pierwszym zbiorze Fantazji Zielonogórskich.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl