Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS | 2017-02-28 16:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Gdzie szukać najtańszego ubezpieczenia OC?

Olsztyn24
(fot. AS)
Podwyżki ubezpieczenia OC powodują, że kierowcy zwracając coraz większą uwagę na koszt obowiązkowej polisy. Szukają ofert, które pozwoliłyby zaoszczędzić choćby kilkadziesiąt złotych. Czy istnieje jednak szansa na znalezienie taniej polisy?

Jak wynika z dostępnych analiz, stawka za ubezpieczenie OC wzrosła nawet o 55%. Z wysokimi składkami muszą liczyć się m.in. mieszkańcy Wrocławia (średnio 1230 zł), Warszawy (ok. 1147 zł) oraz Gdańska (średnio 1200 zł). Biorąc jednak pod uwagę takie miasta jak Rzeszów czy Kielce, można liczyć na tanie obowiązkowe ubezpieczenie wahające się w granicach 830-900 zł.

Porównaj dostępne oferty
R E K L A M A
banner
Nie chcąc przepłacać za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, nie można decydować się na pierwszą przypadkową ofertę. Co prawda, mając duże szczęście, może okazać się to opcja faktycznie tania, nie warto jednak ryzykować. Bardzo ważne jest, by wyszukiwać i analizować dostępne oferty, np. z porównywarką OC AC – Rankomat.pl. Można w ten sposób zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Oferty internetowe z dodatkowymi zniżkami

Poszukując najtańszego dostępnego OC, warto zwrócić uwagę nie tylko na kalkulację przygotowaną przez agentów ubezpieczeniowych czy pracowników firmy ubezpieczeniowej. Ciekawą opcją może okazać się podpisanie umowy przez internet. Wielu ubezpieczycieli oferuje dodatkowe zniżki w przypadku sfinalizowania polisy online. Dla właścicieli pojazdów może oznaczać to obniżenie wysokości obowiązkowego ubezpieczenia nawet o 15%.

» Decydując się na wykupienie ubezpieczenia w Link4 przez internet, można uzyskać zniżkę w wysokości 7%.
» Aż 15% za podpisanie umowy online oferuje AXA.
» Wykupując ubezpieczenie OC w Proama, można liczyć na dodatkową obniżkę ceny w wysokości 10%.
» Podpisując umowę na polisę OC przez internet w Aviva, można otrzymać 5% zniżki. Natomiast wykupując ubezpieczenie OC w pakiecie z AC, zniżka wyniesie 12%.

Za OC nie warto przepłacać

Pamiętaj, że przy wyborze OC można kierować się wyłącznie ceną. Wynika to z faktu, że obowiązujące przepisy dokładnie określają zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz maksymalne sumy gwarancyjne, które są niezależne od wysokości składki. Dlatego warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty i wybrać tą najlepiej dopasowaną do oczekiwań. Jest to szczególnie ważne w okresie drastycznie wzrastających cen za polisę OC. Polisę, której obowiązek wykupienia narzucany jest polskimi przepisami.

AS
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl