Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS | 2016-07-27 10:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Ubezpieczenie auta w czasie zlotu właścicieli zabytkowych samochodów

Olsztyn24
(fot. A.S)
Zabytkowe samochody mogą kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilku milionów euro za jeden egzemplarz. Ich właściciele starają się zatem nie dopuścić do ich uszkodzenia w każdej możliwej sytuacji. Często zabytkowe auta stoją wypielęgnowane w garażach przez większą część roku, jednak w czasie zlotów i wystaw klasycznych pojazdów wyjeżdżają na ulicę i są narażone na awarię w znacznie wyższym stopniu niż zazwyczaj.

Polisa dla klasyka? Szukaj poza Polską

Właściciele zabytkowych samochodów zwykle korzystają z zagranicznych polis komunikacyjnych dla klasycznych aut. Ubezpieczenia takie jak https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/ oferują znacznie korzystniejsze warunki ochrony niż analogiczne produkty sprzedawane na terenie Polski. Polisy brytyjskie pozwalają bowiem uchronić auto przed skutkami różnych zdarzeń w czasie zlotów, wystaw czy podczas wypożyczenia pojazdu nowożeńcom, a także gwarantują pełną ochronę samochodu, jeśli jest on wykorzystywany do poruszania się na co dzień.
R E K L A M A
banner
Ubezpieczenia oferowane w Zjednoczonym Królestwie działają również poza jego granicami, co jest ich ogromnym atutem. Chronią one samochódzabytkowy na terenie całej Unii Europejskiej, co pozwala spokojnie udać się na wystawę lub zlot nawet do innego państwa. Dodatkowo możliwość korzystania z polisy poza Wielką Brytanią nie skutkuje podniesieniem składki.

Obniżone składki dla klasyków

Składki na ubezpieczenia dla samochodów zabytkowych są w Wielkiej Brytanii niższe niż na polisy dla aut nowoczesnych. Obniżona wysokość składek wynika z faktu, iż wypadki z udziałem aut zabytkowych są w Zjednoczonym Królestwie rzadkością. Właścicieleclassiccars są niezwykle ostrożni, gdy wyjeżdżają nimi na ulicę – nie przekraczają prędkości, nie wymuszają pierwszeństwa i nie wykonują żadnych innych czynności, które mogłyby skutkować uszkodzeniem pojazdu. Dodatkowo ich samochody z reguły nie służą do poruszania się na co dzień, a jedynie w czasie zlotów czy wystaw. Ubezpieczyciele biorą to pod uwagę i obniżają koszty polis komunikacyjnych dedykowanych kolekcjonerom, wybierającym się na różnego rodzaju imprezy organizowane przez fanów motoryzacji.

Składki na Classic Car Insurance są ponadto w Wielkiej Brytanii niższe niż w Polsce, co sprawia, że nasi rodzimi kolekcjonerzy ubezpieczają swoje pojazdy za granicą jeszcze chętniej. Zagraniczne polisy komunikacyjne są dla nich najlepszym rozwiązaniem, gwarantującym pełną ochronę auta.

AS
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl