Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Halina Ławczyńska | 2017-03-08 15:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Obrazy malowane igłą w Bibliotece Głównej UWM

Olsztyn24
Wernisaż wystawy „Obrazy malowane igłą” (fot. Halina Ławczyńska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Fundacja im. M. Oczapowskiego zaprosiły wczoraj (7.03) do głównej biblioteki uniwersyteckiej na wernisaż wystawy prac Teresy Dziedzic. W ramach wystawy zatytułowanej „Obrazy malowane igłą”, artystka pokazała część swojej kolekcji składającej się z ponad 200 wyhaftowanych ręcznie obrazów.  

Teresa Dziedzic jest emerytowanym pracownikiem Laboratorium Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Należy do Klubu Artystycznej Rezerwy Twórczej przy Stowarzyszeniu Absolwentów UWM. Haft, którym zajmuje się zajmuje się od wielu lat, jest jej pasją. W dorobku ma ponad 200 wykonanych ręcznie obrazów. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach zbiorowych  i indywidualnych, m.in. w muzeum Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie i w Klubie Baccalarium UWM w Olsztynie. Przekazywała swoje obrazy na aukcje charytatywne i inne akcje pożytku publicznego.

Teresa Dziedzic interesuje się różnorodną tematyką, np. pejzażem, architekturą (zamki, kościoły, pałace, wiejskie zagrody). Lubi temat stylizowanych postaci i portretów kobiet i dzieci, obrazków rodzinnych, romantycznych ogrodów, a także zwierząt. We wszystkich pracach, wykonanych z wręcz benedyktyńską cierpliwością, artystka zachwyca bajeczną kolorystyką i precyzyjnym wykonaniem.

R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl