Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-03-08 21:06 | Rozmiar tekstu: A A A
Międzynarodowy Strajk Kobiet w Olsztynie

Czerwone kartki dla rządzących

Olsztyn24
Międzynarodowy Strajk Kobiet w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Międzynarodowy Dzień Kobiet, w kilkudziesięciu krajach świata, w tym w osiemdziesięciu miastach Polski, kobiety zorganizowały Międzynarodowy Strajk Kobiet. W Olsztynie symbolem wydarzenia były czerwone kartki, które uczestniczki strajku wystawiły rządzącym za ograniczanie praw i wolności kobiet.

Strajk zorganizowały panie, które zorganizowały się za pośrednictwem facebooka. Spotkanie umówiły na placu przed olsztyńskim ratuszem. Przyszło kilkaset osób.

Przed ratuszem organizatorki odczytały manifest Międzynarodowego Strajku Kobiet, po czym uczestnicy wydarzenia przeszli pochodem na Stare Miasto. Pod sceną staromiejską odbyła się zasadnicza cześć strajku. Tam m.in. skandowano hasła przeciwko ograniczaniu przez rządzących praw kobiet, szczególnie tych, które związane są z prokreacją.
R E K L A M A
banner
Manifestacja przebiegała pokojowo, chociaż policja zmobilizowała spore siły, z policjantami Oddziału Prewencji Policji w pełnym rynsztunku włącznie. Policjanci odgrodzili od uczestników Międzynarodowego Strajku Kobiet kilkunastoosobową pikietę obrońców życia poczętego.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [6]
~ / 2017-03-10 11:49
Do -kobieta: To fantastycznie, że biegła Pani na tak miłe spotkanie, i że jest Pani tak zadowolona z życia. Zakładam, że nic strasznego się w Pani życiu nie wydarzyło, żaden gwałt, przymus wydania na świat martwego dziecka, czy uszkodzonego płodu w imię pięknych zasad ochorny każdego życia. Bo jeśli jednak coś z tych rzeczy przytrafiło się Pani, a wciąż ma Pani w pogardzie te, które nie chcą być do powyższych zmuszane to rzeczywiście najlepiej będzie sączyć w miłym gronie herbatę, gdyż na refleksję to już chyba za póżno... P.S. Oczywiście, biorę pod uwagę, że może być Pani trollem.
~Henry / 2017-03-10 11:27
A jakże tchórzliwa jest władza żeby przeciw tym w Waszych opiniach biednym i nieszczęśliwszym kobietom i kilku "nieodpowiedzialnym" pantoflarzom, oj przepraszam mężczyznom wystawić batalion prewencji Policji w pełnym rynsztunku łącznie z kaskami bojowymi, pałkami tzw "120" i tarczami. (to była ironia - jeśli któraś z szanownych przedmówczyń nie zrozumiała)
~kobieta / 2017-03-09 14:48
Mam podobne refleksje jak Pani Zofia. Wczoraj podczas tego smutnego show byłam na olsztyńskiej starówce.Biegłam na spotkanie z koleżankami do jednej z olsztyńskich kawiarni, by w miłym gronie, przy herbacie cieszyć się miłym towarzystwem i rozmową. Współczuję tym niespełnionym, nieszczęśliwym kobietom wrzeszczącym przed biblioteką.
~Krysia / 2017-03-09 08:12
Jolu najbardziej szanują katolików, księży, partię rządzącą, inaczej myślących niż one same, a nade wszystko życie swoich nienarodzonych dzieci...
~jola / 2017-03-08 23:36
Pani Zofio, jedyny z tego wniosek, że łatwo Panią zadowolić. Ci z czerwonymi kartkami może nie kochają wszystkich jak leci, ale szanują i w coś wierzą....
~Zofia / 2017-03-08 22:13
Biedne kobiety. Ja jestem szczęśliwa. W pracy super, w domu od zawsze dobrze... Kocham być kobietą. Współczuję tym z czarnego marszu, tym z czerwonymi kartkami, tym biednym, bez wiary i miłości
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Międzynarodowy Strajk Kobiet w Olsztynie

08-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl