Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-01-20 20:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Akcja Stop the Trucks w Olsztynie

Olsztyn24
Akcja Stop the Trucks pod olsztyńskim ratuszem | Więcej zdjęć »
Już w sześciu państwach Unii Europejskiej, w tym w Polsce, prowadzone są akcje przeciwko długodystansowemu transportowi zwierząt, najczęściej do rzeźni, oraz przeciwko warunkom, w jakich taki transport się odbywa. Dzisiaj (20.01) taką akcję członkowie olsztyńskiego oddziału stowarzyszenia „Otwarte Klatki” zorganizowali pod olsztyńskim ratuszem.

- Jest bardzo źle - mówi Monika Bętkowska ze stowarzyszenia „Otwarte Klatki”. - Myślę, że ludzie nie zdają sobie sprawy o jakim czasie tych podróży mówimy. Chcemy skrócenia czasu transportu zwierząt do ośmiu godzin. Naszym celem jest, po pierwsze, zwrócenie uwagi ludzi na to, w jakich warunkach zwierzęta są transportowane, a po drugie weryfikacja prawa, w celu skrócenia czasu podróży i polepszenie warunków transportu.

Akcja odbywa się pod hasłem Stop the Trucks. W jej ramach uczestnicy pokazują m.in. zdjęcia zwierząt wykonane podczas przewożenia ich w klatkach na długich dystansach. Ale przede wszystkim zbierają podpisy pod petycją do władz krajowych i europejskich o zmianę obowiązującego prawa odnoszącego się do transportu zwierząt, który często trwa kilka dni i odbywa się na odległość tysięcy kilometrów. W tym czasie zwierzęta przebywają w ciasnych, zatłoczonych klatkach, często bez wody, bardzo w takich warunkach cierpiąc. Jak twierdzą organizatorzy akcji Stop the Trucks zrzeszeni w koalicji Eurogroup for Animals, wiele ze zwierząt ginie w czasie takiego transportu. Ten stan rzeczy mogą zmienić odpowiednie uregulowania prawne. I o takie zmiany w prawie społecznicy zabiegają.
R E K L A M A
banner
- Będziemy zbierać podpisy zwolenników skrócenia czasu transportu długodystansowego do ośmiu godzin i przekażemy je Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a potem Komisji Europejskiej, która jest władna wprowadzić odpowiednie przepisy na terenie całej zjednoczonej Europy - informuje Monika Bętkowska. - A do czasu zmiany przepisów będziemy protestować. Tak długo, jak będzie trzeba.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Protest stowarzyszenia „Otwarte Klatki” pod olsztyńskim ratuszem

20-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl