Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
FWM | 2017-03-10 15:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Album z Quo vadis nominowany do Fryderyków

Olsztyn24
Album Quo vadis
Nagrany w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie album z oratorium Quo vadis Feliksa Nowowiejskiego został wczoraj (09.03) nominowany przez Akademię Fonograficzną do nagrody Fryderyk 2017 w dwóch kategoriach: Album roku muzyka chóralna, oratoryjna i operowa oraz Najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej.

W obu z wymienionych kategorii nominowano po 5 albumów płytowych. W tegorocznej edycji zarejestrowano łącznie 1038 zgłoszeń albumów, singli i teledysków. W ośmiu kategoriach Fryderyków 2017 – „Muzyka Poważna” konkurowało 121 albumów. Wręczenie nagród w kategoriach muzyki poważnej odbędzie się 24 kwietnia 2017 roku, podczas uroczystości w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Płyta będąca pierwszym w historii studyjnym nagraniem Quo vadis zrealizowana została w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej z udziałem znakomitości światowej wokalistyki: Aleksandry Kurzak – sopran, Artura Rucińskiego – baryton i Rafała Siwka – bas. Solistom towarzyszyła orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie oraz krakowski chór „Górecki Chamber Choir”. Całość zza pulpitu dyrygenckiego poprowadził Piotr Sułkowski – dyrektor naczelny i artystyczny olsztyńskiej filharmonii.  
R E K L A M A
banner
Producentem płyty Quo vadis jest Instytut Muzyki i Tańca realizujący ustanowiony przez Sejm RP program obchodów Roku Feliksa Nowowiejskiego 2016 oraz Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie, dla której wydanie płyty jest ważnym wydarzeniem jubileuszu 70-lecia Orkiestry i podsumowaniem wielu działań koncertowych związanych z rokiem patrona instytucji, że wspomnimy tutaj prezentacje dzieła Quo vadis w Krakowie, Barczewie i Warszawie. Wszystkie te działania mają na celu przywrócenie kompozytorowi z Warmii należnego miejsca w polskiej i światowej kulturze muzycznej.

Popularyzacja kompozytora trwa również w 2017 roku. 7 lutego br. przypadała 140. rocznica urodzin F. Nowowiejskiego, a plany Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej obejmują prezentację Quo vadis w Berlinie i Rzymie oraz w Carnegie Hall w Nowym Jorku, gdzie kompozytor osobiście poprowadził swoje dzieło.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl