Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb. | 2017-03-13 20:06 | Rozmiar tekstu: A A A

MPEC sprawdza szczelność sieci ciepłowniczej

Olsztyn24
MPEC
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie przystąpiło dzisiaj (13.03) do sprawdzania szczelności rurociągów, armatury i wymienników ciepła. W tym celu wodę w miejskiej sieci ciepłowniczej zabarwiono na jaskrawy, żółto-zielony kolor. Barwienie wody w sieci ciepłowniczej w celu wykrycia nieszczelności jest powszechnie stosowane przez przedsiębiorstwa ciepłownicze.

Ciepłownicy uprzedzają, że istnieje możliwość pojawienia się zabarwionej wody w środowisku naturalnym, w przestrzeni publicznej oraz ujęciach ciepłej wody użytkowej. Ze względów technologicznych barwiona woda może znaleźć się również w instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania części budynków w Olsztynie (w kaloryferach i rurach znajdujących się w mieszkaniach).

- Bardzo prosimy administratorów nieruchomości i właścicieli węzłów cieplnych o wszelką informację dotyczącą miejsc, w których zostanie zauważona woda o jaskrawej, żółto-zielonej barwie - mówią pracownicy MPEC. - Liczymy również na pomoc mieszkańców Olsztyna w tym zakresie. W przypadku zauważenia zabarwionej wody na ulicach, chodnikach, studzienkach, w rzekach i innych ciekach wodnych, prosimy o przekazywanie informacji pod numerem telefonu Pogotowia Ciepłowniczego: 993 lub (89) 526 85 13.
R E K L A M A
banner
MPEC informuje także, iż środek wykorzystany do zabarwienia wody sieciowej nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego. Rozkłada się pod wpływem światła. Zastosowany do zabarwienia wody środek FLUORESCEINA RM 200% używany jest głównie do barwienia produktów chemii stosowanej w gospodarstwach domowych oraz do znakowania wody sieciowej systemów ciepłowniczych. Gdyby jednak po kontakcie z zabarwioną wodą wystąpiły jakiekolwiek niepokojące objawy - należy pilnie skontaktować się z lekarzem.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl