Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2017-03-15 16:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn szykuje się do wiosny

Olsztyn24
Bratki pojawiły się m.in. na Placu Jana Pawła II (fot. Marcin Kierul)
Bratki i stokrotki - te kwiaty wiosną ozdobią centrum miasta. Rozpoczęło się sadzenie roślin wiosennych. Olsztyn przybiera wiosenne barwy. Wszystko za sprawą kwiatów, które sadzone są przy głównych ulicach w centrum miasta oraz na terenie Starego Miasta.

- Tradycyjnie pojawią się bratki - mówi Tekla Żurkowska, ogrodnik miejski. - Znakomicie sprawdzają się przy niestabilnych wiosennych temperaturach. Nowością w tym roku będą stokrotki, które posadzimy w donicach na Starym Mieście. Będzie ich ponad 3,5 tys. sztuk.

W sumie miasto ozdobi ponad 20 tys. kwiatów. Bratki w kolorach od czerwonego przez żółty, fioletowy, niebieski i biały ozdobią okolice ulic Pieniężnego, 1 Maja, Piłsudskiego oraz Placów Roosevelta i Jedności Słowiańskiej. Na ulicach Dąbrowszczaków i Mickiewicza pojawią się również wieloletnie tulipany i żonkile.
R E K L A M A
banner
Kwiaty będą cieszyć oczy mieszkańców do maja, kiedy planowane jest nowe nasadzenie letnie.

- Nowa roślinność letnia pojawi się Olsztynie po „zimnych ogrodnikach”, czyli po 15 maja - dodaje Żurkowska. - Będą to m.in. pelargonie i begonie, które pozostaną z nami do jesieni.

Obsadzeniem kwietników roślinami sezonowymi na terenie Olsztyna wraz z ich pielęgnacją w 2017 r. zajmie się firma Skanska S.A., która zrealizuje zadanie za niespełna 440 tys. zł.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl