Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-08-10 22:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Skwer przy skrzyżowaniu al. Warszawskiej z ul. Jagiellończyka do zmiany

Olsztyn24
Skwer u zbiegu ulic Warszawskiej i Jagiellończyka wymaga rewitalizacji | Więcej zdjęć »
Olsztynianie chcą nowości na skwerze przy skrzyżowaniu al. Warszawskiej z ul. Jagiellończyka. Tak wynika z sondy, którą Urząd Miasta przeprowadził wraz ze studentami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Urzędnicy zapytali mieszkańców miasta, czego oczekują po skwerze z charakterystyczną kapliczką - przez kilka godzin pytali przechodniów przemierzających pobliskie trakty. Łącznie na następujące pytania:

- Czy uważa Pan/Pani, że jest sens zmienić wygląd i przeznaczenie tego miejsca?
- Jakie elementy najchętniej zobaczyłby Pan/Pani w tym miejscu?
- Czy uważa Pan/Pani, że skwer powinien być bardziej otwarty na ulicę, zapraszać do jego odwiedzenia?
R E K L A M A
banner
Odpowiedziało 99 osób.W pierwszym przypadku aż 79 osób opowiedziało się za koniecznością zmiany obecnego wyglądu skweru, 19 było zdecydowanie przeciwnych, a jedna nie miała zdania.

- Niektóre osoby z grupy przeciwnej zmianom przyznawały, że mieszkają w innej części Olsztyna - tłumaczy Tekla Żurkowska, miejski ogrodnik. - Uważały, że z tego miejsca będą korzystać jedynie osoby mieszkające w pobliżu.

W przypadku sprzętu, jaki powinien zostać tam ustawiony, 35 osób sugerowało miejsca do siedzenia. Dodatkowo ankietowani proponowali, żeby w połowie były to miejsca zacienione. 23 osoby chciałyby móc korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, 17 widziałoby plac zabaw, a 11 cieszyłoby się ze ścianki do wspinaczki. 3 kolejne głosy dotyczyły stolików do gier.

Po równi głosy rozłożyły się natomiast w sprawie charakteru skweru. 42 osoby chciałyby, żeby miał on formę zamkniętą, tyle samo, żeby otwartą.

- Pozostali odpytywani przez nas olsztynianie sugerowali, żeby skwer był otwarty jedynie na ulicę, a prowadziły do niego schody albo w ogóle nie mieli zdania w tej sprawie - wyjaśnia Tekla Żurkowska.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy miasto przystąpi do rewitalizacji skweru.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl