Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Siemieniuk | 2017-03-20 13:05 | Rozmiar tekstu: A A A
Dekanalna Grupa Pielgrzymkowa ze Szczytna wyrusza do Myślenic

Krzyż jako dar dla parafii

Olsztyn24
Dębowy krzyż przekażemy myślenickiej parafii – mówi Tadeusz Żywica (fot. Grzegorz Siemieniuk)
W dniach 25-26 marca Dekanalna Grupa Pielgrzymkowa Galindia w Szczytnie organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Myślenicach. Pielgrzymi przekażą tamtejszej parafii specjalnie przygotowany dębowy krzyż z Chrystusem.

Będzie to 11. pielgrzymka Dekanalnej Grupy Galindia Szczytno na Misterium Męki Pańskiej. W minionym roku pątnicy odwiedzili Kalwarię Pacławską na Podkarpaciu. Wówczas też przekazali specjalny dar dla tamtejszej parafii - rzeźbę przestawiającą ukrzyżowanego Chrystusa.  Krzyż wykonał artysta Zdzisław Grunwald z Zełwąg koło Mikołajek.

- Podobnie jak w minionym roku krzyż przekażemy jako wotum wdzięczności od naszej grupy – mówi Tadeusz Żywica - główny organizator pielgrzymki do Myślenic. – Zawsze to podkreślamy, że nasz wyjazd to nie wycieczka, ale pielgrzymka. Każdy z nas jedzie do Myślenic we własnej intencji i swoich rodzin, ponieważ mamy taką wewnętrzną potrzebę. Naszym opiekunem duchowym jest ks. Paweł Roszyński z Parafii Świętego Krzyża w Szczytnie.
R E K L A M A
banner
W Myślenicach pielgrzymi będą uczestniczyć w spektaklu Misterium Męki Pańskiej „Ja Was posyłam”, który przygotowała Myślenicka Grupa Teatralna Misterium. Ten wyjątkowy spektakl jest doskonałą okazją do osobistego przygotowania się do Świąt Wielkiej Nocy. Oczywiście pielgrzymi wezmą udział w uroczystej mszy świętej.

Podczas wyjazdu grupa pielgrzymkowa zwiedzi m.in. Wawel, Brzegi w Krakowie, Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Grzegorz Siemieniuk

******

O Galindii
Dekanalna grupa rowerowa Galindia Szczytno powstała jesienią 2003 roku. Inicjatorami jej powstania byli: Tadeusz Żywica i Tomasz Siurnicki. Od tego czasu grupa organizuje  pielgrzymki m.in. do Częstochowy, Czerwińska, Wilna i Gietrzwałdu. Jak zgodnie twierdzą pątnicy w pielgrzymowaniu nie szukają atrakcji, próżnych doznań estetycznych, czy też tzw. folkloru religijnego.


Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl