Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Siemieniuk | 2016-03-14 18:42 | Rozmiar tekstu: A A A
Krzyż z ukrzyżowanym Chrystusem darem dla parafii

Dekanalna Grupa Rowerowa Galindia Szczytno jedzie na kolejną pielgrzymkę

Olsztyn24
Krzyż przekażemy parafii w Kalwarii Pacławskiej – mówi Tadeusz Żywica (fot. Grzegorz Siemieniuk) | Więcej zdjęć »
Blisko 50 osób z całego powiatu szczycieńskiego weźmie udział w Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się 20 marca, w Niedzielę Palmową, w Kalwarii Pacławskiej na Podkarpaciu. Pątnicy zabierają ze sobą dar - rzeźbę przestawiającą Chrystusa na krzyżu.

Dekanalna grupa rowerowa Galindia Szczytno powstała jesienią 2003 roku. Inicjatorami jej powstania byli: Tadeusz Żywica i Tomasz Siurnicki. Od tego czasu grupa kilkunastokrotnie zorganizowała pielgrzymki m.in. do Częstochowy, Czerwińska, Wilna i Gietrzwałdu. Jak zgodnie twierdzą pątnicy, w pielgrzymowaniu nie szukają atrakcji, próżnych doznań estetycznych, czy też tzw. folkloru religijnego.

- Każdy z nas jedzie z własną intencją. Chcemy poprzez te wyjątkowe spotkania dziękować Bogu za dar życia – tłumaczy Tadeusz Żywica.
R E K L A M A
banner
Co roku pielgrzymi z powiatu szczycieńskiego uczestniczą w Misterium Męki Pańskiej. W najbliższą niedzielę 20 marca szczycieńscy pielgrzymi wybierają się do Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla, gdzie w tamtejszym sanktuarium, które nazywane jest Jasną Górą Podkarpacia, odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. To największe sanktuarium na terenie województwa podkarpackiego. Tym razem pielgrzymi pojadą na Misterium autokarem. Wraz z nimi do Kalwarii Pacławskiej wyruszy ks. Mariusz Jackowski, kiedyś wikariusz w szczycieńskiej parafii Świętego Krzyża, a obecnie duchowy opiekun i duszpasterz w Archidiecezjalnym Ośrodku Charytatywnym CARITAS Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach, a także archidiecezjalny duszpasterz sportu na Warmii i Mazurach.

Pielgrzymi do Kalwarii Pacławskiej zabierają ze sobą dar - rzeźbę przestawiającą Chrystusa na krzyżu. Autorem pracy jest Zdzisław Grunwald z Zewłąg k. Mikołajek.

– W środku rzeźby, w specjalnym miejscu znajdzie się lista uczestników pielgrzymki i osób, które włączyły się w jej organizację – mówi Tadeusz Żywica. – Dodatkowo w krzyżu zostanie umieszczony kamień, który został przywieziony z Góry Synaj. Chcemy, aby pozostał po naszej pielgrzymce ślad materialny. Rzeźba zostanie przekazana tamtejszej parafii - dodaje.

Grzegorz Siemieniuk
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl