Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-03-24 00:10 | Rozmiar tekstu: A A A
VIII Koncert Charytatywny w III LO

Będą nowe stypendia Pro Patrii

Olsztyn24
VIII Koncert Charytatywny w III LO | Więcej zdjęć »
Rekordowa okazała się czwartkowa (23.02) aukcja fantów podczas VIII Koncertu Charytatywnego Wspieramy Stypendium im. Marcina Antonowicza. W ten sposób na stypendia dla zdolnej lecz niezamożnej młodzieży zebrano ponad 12 tys. złotych.

Koncerty poświęcone pamięci 19-letniego studenta Uniwersytetu Gdańskiego Marcina Antonowicza, śmiertelnie pobitego w Olsztynie przez milicjantów, organizują Stowarzyszenie Pro Patria (prezes Władysław Kałudziński) i III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie (dyrektor Danuta Gomolińska). Dochód z koncertów przeznaczany jest na wsparcie zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Aktualnie stypendium wynosi 1,5 tys. złotych rocznie, a korzystają z nich zarówno młodzi mieszkańcy Olsztyna (uczniowie I, III i IV LO), jak i innych miejscowości regionu (Iława, Pisz, Ełk). Dochód z tegorocznego koncertu pozwoli na ufundowanie co najmniej 8 nowych stypendiów.

Podczas aukcji prowadzonej przez Wojciecha Rucińskiego i Bożennę Ulewicz z Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej, licytowano przede wszystkim obrazy, ikony, fotografie i reprodukcje obrazów podarowane na aukcję przez profesjonalnych artystów, jak i zajmujących się twórczością artystyczną amatorsko. Nie brakowało też pozycji książkowych, albumów, monet i banknotów kolekcjonerskich. Licytowano też przedmioty podarowane przez znane w Olsztynie i województwie osoby, m.in. przez wojewodę Artura Chojeckiego i prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.
R E K L A M A
banner
Źródłami dochodów koncertu była też sprzedaż prowadzona przez „kącik udanych zakupów” oraz „kawiarenkę”. Oczywiście były też występy artystyczne w wykonaniu uczniów III LO oraz Zespołu Expresion Flamenco.

W koncercie udział wzięli najbliżsi Marcina Antonowicza: jego ojciec Kazimierz Antonowicz i siostra - Magdalena Ołubowicz.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
VIII Koncert Charytatywny w III LO

»

24-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl