Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-03-24 20:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn przyłącza się do akcji Godzina dla Ziemi

Olsztyn24
Do oświetlania ulic w Olsztynie wykorzystaywane są lampy LED
Po raz kolejny Olsztyn przyłącza się do obchodów akcji „Godzina dla Ziemi” organizowanej przez WWF Polska. Wyłączone zostaną iluminacje głównych olsztyńskich obiektów.

W sobotę (25 marca) o 20:30 przynajmniej na godzinę świat wyłącza światło przynajmniej na godzinę. Zgasną iluminacje najbardziej spektakularnych obiektów. W Polsce tegoroczna akcja odbędzie się pod hasłem  Godzina dla Wisły”, nawiązując do uchwały Sejmu, na mocy której 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły.

- W Olsztynie symbolicznie wyłączymy iluminacje kilku głównych obiektów miejskich - mówi pełnomocnik prezydenta Olsztyna ds. gospodarki i infrastruktury elektroenergetycznej Karol Więckowski. - Wśród nich będzie: ratusz, katedra św. Jakuba, Wysoka Brama, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, kościół św. Józefa, kościół Matki Boskiej Różańcowej oraz kościół Garnizonowy, a także wieża Obserwatorium Astronomicznego. Wygasimy również pl. Jana Pawła II.
R E K L A M A
banner
Działania proekologiczne Olsztyna nie ograniczają się do jednodniowej akcji. Od kilku lat konsekwentnie prowadzone są inwestycje związane z modernizacją oświetlenia ulicznego z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań np. wykorzystanie  lamp LED, z urządzeniami do sterowania i zdalnego nadzoru przy użyciu czujników ruchu. Badania potwierdziły, że wykorzystanie systemu skutkuje oszczędnościami w zużyciu energii na poziomie ponad 70 proc. dla terenów rekreacyjnych i ponad 50 proc. dla ulic. Obecnie w systemie funkcjonuje ponad 3,5 tys. latarń: ponad 900 oświetla tereny rekreacyjne (ścieżki piesze i pieszo- rowerowe) ok. 2 tys. latarń oświetla ulice i ponad 600 ciągi rowerowe w sąsiedztwie.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl