Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-03-30 13:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Wielkanocna zbiórka żywności odbędzie się w weekend

Olsztyn24

Rusza kolejna edycja ogólnopolskiej Wielkanocnej Zbiórki Żywności, której organizatorem są Banki Żywności. W ramach akcji każdy będzie mógł kupić i przekazać wybrane produkty spożywcze na rzecz najbardziej potrzebujących. Zbiórka prowadzona będzie w wybranych sieciach handlowych w dniach 31 marca - 2 kwietnia.

Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności odbędzie się w 347 miejscowościach w Polsce. Weźmie w niej udział ponad 28 tysięcy wolontariuszy, którzy będą odbierać produkty od darczyńców przy kasach w prawie 2 tys. sklepach, w tym w blisko 300 sklepach w województwie warmińsko-mazurskim.

Celem zbiórki jest dotarcie z pomocą żywnościową do jak największej liczy osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie oraz zapewnienie im godnych Świąt Wielkanocnych. Jak to działa? Bank Żywności w Olsztynie z pomocą wolonatriuszy będzie najpierw zbierać, a potem w swoich magazynach sortować, ważyć i liczyć żywność. Następnie przekaże ją współpracującym z nim lokalnym organizacjom społecznym: domom samotnej matki, schroniskom dla ofiar przemocy, noclegowniom dla bezdomnych, jadłodajniom dla ubogich, rodzinnym domom dziecka, świetlicom środowiskowym. Z pomocy żywnościowej na święta skorzystają również rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie. Dodatkowo w tym roku w naszym województwie część pozyskanej żywności zostanie przekazana na dożywianie dzieci do placówek, które uczestniczą w programie Żółty Talerz.
R E K L A M A
banner
- Co roku na świąteczne zakupy wydajemy nawet kilkaset złotych - mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności. - A ile kosztuje wzięcie udziału w Wielkanocnej Zbiórce Żywności? Czasami tak niewiele. Kupując jeden z takich produktów jak słodycze, mąka, olej, konserwy wydajemy kilka złotych więcej, ale pomoc ta jest ogromna w Olsztynie. Do akcji będzie mógł dołączyć się każdy. Współpracujemy z wybranymi sieciami handlowymi oraz duże wsparcie uzyskujemy od wolontariuszy, którzy bezinteresowanie angażują się w pomoc najbardziej potrzebującym.

W ubiegłorocznej zbiórce, w której udział wzięło ok. 3500 wolontariuszy na Warmii i Mazurach, Bank Żywności w Olsztynie zebrał 32248 kg żywności, w tym w Olsztynie 8877 kg.

W tym roku na Warmii i Mazurach w akcji weźmie udział ponad 4000 wolontariuszy w blisko 80 miejscowościach. W Olsztynie będą to m.in. uczniowie 27 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie, Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz Olsztyńskiego Centrum Wolontariatu Spinacz. W transporcie żywności ze sklepów do magazynów banku pomagać będzie Straż Miejska w Olsztynie, Przedsiębiorstwo Badawczo-Wdrożeniowe Olmex S.A. z siedzibą w Wójtowie, Polski Związek Niewidomych z Olsztyna, Firma Dast Express z Olsztyna, Firma Agapit z Olsztyna oraz Urząd Miasta Olsztyna.

Zbiórka odbędzie się w 26 punktach:
- Auchan ul. Sikorskiego
- Tesco ul. Pstrowskiego
- Tesco ul. H. Sawickiej
- Rast ul. Kanta
- Rast ul. Gotowca
- Rast ul. Dworcowa, k. Cukierni Tortex
- Rast ul. Hozjusza
- Rast ul. Żytnia
- Lidl ul. Bałtycka                                                   
- Lidl ul. Tuwima
- Lidl ul. Barcza
- Lidl ul. Pstrowskiego
- Biedronka ul. Iwaszkiewicza
- Biedronka ul. Wyszyńskiego
- Biedronka ul. Piłsudskiego (C.H. Viktor)
- Biedronka ul. Bartąska
- Biedronka ul. Barczewskiego
- Biedronka ul. Kołobrzeska
- Biedronka ul. Sikorskiego
- Biedronka ul. Okrzei
- Biedronka ul. Sielska
- Carrefour ul. Krasickiego
- Stokrotka ul. Wilczyńskiego
- Malwa ul. Piłsudskiego
- Niezapominajka ul. Jagiellońska
- Bławatek ul. Jeziorna.

Dodatkowo:
• Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło z Olsztyna przeprowadzi darmowe badania przesiewowe ciśnienia i glikemii w sklepie Malwa przy ul. Piłsudskiego – 31.03, 01.04 i 02.04 w godz. 09.30-14.00
• Uczniowie Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie przeprowadzą darmowe badania przesiewowe ciśnienia oraz masaż uciskowy w pozycji siedzącej w obrębie mięśni barku i ramion dla wszystkich chętnych darczyńców akcji w sklepach:
Biedronka przy ul. Kołobrzeskiej – 31.03. w godz. 13.00-17.00 (pomiar ciśnienia i masaż), 01.04. w godz. 09.00-17.00 (pomiar ciśnienia) 02.04. w godz. 09.00-13.00 (masaż), Biedronka przy ul. Okrzei – tylko 31.03. (piątek) w godz. 17.00-20.00 (masaż)

Miejscowości, w których odbędzie się akcja w naszym województwie to m.in.: Bartoszyce, Biskupiec, Barczewo, Bisztynek, Braniewo, Biała Piska, Byszwałd, Brzydowo, Butryny, Dobre Miasto, Dywity, Działdowo, Dąbrówka k. Orzysza, Ełk, Giżycko, Gołdap, Gołogóra, Grabowo, Iława, Iłowo-Osada, Jeziorany, Jonkowo, Kazanice, Klebark Wielki, Korsze, Kętrzyn, Koszelewy, Kozłowo, Klewki, Kwiecewo, Lidzbark Welski, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Łążyn, Małdyty, Marcinkowo, Miłakowo, Morąg, Mrągowo, Nidzica, Nowa Wieś, Nowe Miasto Lubawskie, Łęgajny, Omule, Olsztynek, Olecko, Orneta, Orzysz, Ostrzeszewo, Pisz, Prątnica, Prejłowo, Płoskinia, Purda, Ramsowo, Rożental, Rodzone, Rybno, Reszel, Rumienica, Sampława, Sarnowo, Skolity, Szczytno, Szczęsne, Świątki, Targowisko Dolne, Warnikajmy, Węgorzewo, Wipsowo, Wójtowo, Złotowo i Żabiny.


Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl