Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-04-01 16:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Poseł Maciejewski o swojej aktywności w 2017 roku

Olsztyn24
Andrzej Maciejewski - poseł Kukiz`15 z okręgu wyborczego nr 35 | Więcej zdjęć »
Poseł Andrzej Maciejewski z Kukiz`15 zorganizował dziś (1.04) konferencję prasową i spotkanie otwarte z członkami i sympatykami Stowarzyszenia Kukiz`15. Wydarzenie zdominowały statystyki odnoszące się do pracy poselskiej oraz komentarze do bieżących wydarzeń politycznych i prac sejmowych.

- Na 30 marca 2017 roku mam 72 wystąpienia poselskie, w tym 7 w tym roku, interpelacji 103, zapytań poselskich 25, pytań w sprawach bieżących 2 i 1 złożone oświadczenie - wyliczył poseł Maciejewski. - Od tego roku jestem już posłem wnioskodawcą drugiej ustawy, dotyczącej nowelizacji kodeksu cywilnego, która przeszła już pierwsze czytanie. Po półtora roku bycia posłem jestem autorem i wnioskodawcą dwóch projektów ustaw. Sądzę, że to jest całkiem przyzwoity wynik. Zależy mi teraz na tym, żeby doprowadzić do drugiego czytania.

Jak wyjaśnił poseł, oba projekty ustaw dotyczą tzw. kredytów pseudowalutowych, zwanych też potocznie kredytami frankowymi.
R E K L A M A
banner
- Ponieważ prezes Kaczyński skierował posiadaczy takich kredytów do sądów, to my mówimy prezesowi „sprawdzam” - tłumaczył poseł. - Ponieważ sądy są przeciążone, niewydolne, proponujemy taką nowelizację kodeksu cywilnego, aby sędziowie mieli uproszczoną pracę w sprawach kredytów denominowanych i indeksowanych, i nie mieli wątpliwości co i jak oceniać.


Poseł wspomniał też o licznych spotkaniach z jego udziałem.

- W styczniu w Warszawie spotkałem się z wiceministrem finansów, prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, miałem spotkania w ambasadach Kanady i Norwegii oraz spotkanie z Samorządowym Kolegium Odwoławczym. Na „gruncie olsztyńskim” spotykałem się z samorządowcami. Byłem m.in. na spotkaniach z samorządowcami w Ełku, Olsztynie, Dobrym Mieście, Dywitach. Miałem też kilka spotkań wyjazdowych w terenie, ale też miałem gości w Sejmie. W Sejmie odwiedzili mnie przedstawiciele sołectwa Giedajty. Wziąłem również udział w manifestacji pod Pałacem Prezydenckim i Ministerstwem Finansów w Warszawie pod hasłem „Stop bankokracji!” - wyliczył poseł.

Konferencja prasowa była też dla posła okazją do przedstawienia strategii przygotowań Stowarzyszenia Kukiz`15 do wyborów samorządowych. Co Andrzej Maciejewski miał do powiedzenia na ten temat, można usłyszeć w naszej wideorelacji z konferencji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~Redakcja / 2017-04-06 11:17
Ikonka, pod którą kryje się film z konferencji prasowej, jest tuż nad blokiem "komentarze", a poniżej ikonek zdjęć z konferencji.
~gosc / 2017-04-06 06:30
gdzie tu można czegoś posłuchać? czy tylko zdjęcia można poogladac?
~ / 2017-04-01 20:01
Jestem piękny - muszę przyznać Jestem gładki - prawie jak pośladki Mądry, gotów na wszystko Jestem gość
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa posła Andrzeja Maciejewskiego - Kukiz`15

01-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl