Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-04-01 17:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Konkurs twórczości niekoniecznie poważnej

Olsztyn24
Przegląd twórczości niekoniecznie poważnej | Więcej zdjęć »
W Pałacu Młodzieży w Olsztynie odbył się dzisiaj (1.04) po raz pierwszy Wojewódzki Konkurs Twórczości Niekoniecznie Poważnej, w nawiązaniu do tradycji Prima Aprilis - święta żartu, dobrego humoru, dystansu do siebie i świata.

Z tej okazji organizator konkursu zaprosił utalentowaną młodzież do wspólnego świętowania poprzez kultywowanie najlepszych tradycji polskiego kabaretu.

- Sztuka dobrego żartu, żartu inteligentnego, wytrawnego, doskonałego literacko i muzycznie przechodzi dzisiaj kryzys. Chcemy stworzyć warunki do przypomnienia młodemu pokoleniu najpiękniejszych tekstów kabaretowych XX-go wieku, zachęcić do lektury tekstów Tuwima, Hemara czy Kabaretu Starszych Panów i ich współczesnej interpretacji - wyjaśnia. - Chcemy także, aby młodzi autorzy mieli możliwość pokazania swoich talentów literackich, wokalnych czy aktorskich.
R E K L A M A
banner
Do konkursu zgłosiło się 34 wykonawców indywidualnych i zbiorowych. Co zaprezentowali, można zobaczyć i usłyszeć w zapisie wideo części koncertu. Zapraszamy do zapoznania się z nią.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~wot / 2017-04-02 08:54
Jakże miło słuchać i oglądać kulturalnych, uśmiechniętych młodych ludzi. Dziękuję za występ.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wojewódzki Konkurs Twórczości Niekoniecznie Poważnej

»

01-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl