Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2017-04-05 20:16 | Rozmiar tekstu: A A A
Jarmark i warsztaty rękodzieła

Wielkanocne imprezy w gminie Dywity

Olsztyn24
Oprócz lokalnych przysmaków w Dywitach czekać będzie rękodzieło i ozdoby świąteczne (fot. arch. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Kiermasz pysznej żywności regionalnej, rękodzieło i ozdoby świąteczne oraz warzywa i owoce od lokalnych producentów – to wszystko znajdzie się na IV Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w sobotę (8.04) w godz. od 9-13 w dywickiej Stodole. Tego samego dnia odbędą się także warsztaty rękodzielnicze „Gady Folk Art” w Gadach.

Szukacie pysznego i zdrowego zaopatrzenia na święta wielkanocne? Takie tylko w najładniejszym i najbardziej klimatycznym targowisku w regionie, czyli w Stodole w Dywitach! Na pewno znajdziecie tu swojskie wędliny, kiełbasy i mięsiwo, pyszny chleb, miód z własnej pasieki, sery, jaja, ryby z warmińsko-mazurskich jezior, wypieki, ciasta, sękacze, czy soki i przetwory.

– To nie wszystko, bo będą też owoce i warzywa od lokalnych rolników i sadowników, a także kwiaty, sadzonki, nasiona – zapowiada Magdalena Klach-Chęcmanowska z Urzędu Gminy w Dywitach.
R E K L A M A
banner
Wszystko co znajdziecie na dywickim targowisku jest zdrowe, smaczne i co najważniejsze, wytworzone według tradycyjnych receptur, które wykluczają dodawanie polepszaczy smaku.

– Zapraszamy serdecznie na przedświąteczne zakupy do Dywit – zachęca wójt Jacek Szydło. – U nas każdy poczuje klimat nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Co ważne, oprócz lokalnych przysmaków na gości Stodoły czekać będzie także rękodzieło i ozdoby świąteczne m.in. palmy wielkanocne, jaja z tasiemek, pisanki, zabawki z materiału. Cały jarmark będzie się odbywał w wielkanocnej scenografii. W Stodole będą królować tego dnia piękne, kolorowe i okazałe palmy.   
 
Gady Folk Art

To jednak nie cała przedświąteczna oferta w gminie Dywity. Gminny Ośrodek Kultury przygotował coś dla osób, które własnoręcznie będą chciały wykonać ozdoby i pamiątki świąteczne do domu. Podczas kolejnej już edycji Wielkanocnych Warsztatów Rękodzieła „Gady Folk Art”  również w sobotę (8.04) w godz. od 11-15 w Ośrodku Rzemiosł Zapomnianych w Gadach z pomocą instruktorek będzie można wykonać palmy i wianki wielkanocne, pisanki, romantyczne jajka decoupage, ceramiczne baranki, zajączki i kurki, palmy wielkanocne i wycinanki kurpiowskie – kartki wielkanocne.

– Dzień przed Niedzielą Palmową pod okiem wybitnych instruktorów będzie można stworzyć unikalny, wiosenny wystrój w naszych wnętrzach – mówi Aneta Fabisiak-Hill, dyrektor GOK Dywity.  

Spotkaniu towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci, które poprowadzi Biblioteka Publiczna w Dywitach. Miłą atmosferę dopełni bufet kawowy. Koszt udziału w warsztatach (materiały): 15 złotych od osoby, płatne w dniu warsztatu. Informacje: GOK Dywity, tel.: 895120123, mail: gokdywity@wp.pl, www.gokdywity.eu. Zapraszamy!

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl