Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2016-03-16 16:53 | Rozmiar tekstu: A A A
Imprezy wielkanocne pełne atrakcji

Jarmark i warsztaty w gminie Dywity

Olsztyn24
(fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Aż 26 wystawców zapowiedziało swój udział w III Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w Stodole w Dywitach w sobotę (19.03). Będzie kiermasz pysznej żywności regionalnej, rękodzieło i ozdoby świąteczne oraz warzywa i owoce lokalnych producentów. Tego dnia odbędą się także  warsztaty rękodzielnicze „Gady Folk Art”.

Wielkanocna scenografia dywickiej Stodoły, w której królują piękne i kolorowe palmy z gminy Rozogi już jest gotowa i zachęca do odwiedzin targowiska wiejskiego w sobotnie przedpołudnie. Warto przyjechać do Dywit i zaopatrzyć się w zdrowe, smaczne, pachnące i co najważniejsze, wytworzone według tradycyjnych receptur, produkty żywnościowe.

Co znajdziemy w najbliższą sobotę w Stodole? Na pewno swojskie wędliny, kiełbasy i mięsiwo, pyszny chleb, miód z własnej pasieki, sery, jaja, ryby z warmińsko-mazurskich jezior, czy wypieki, ciasta i sękacze. Po prostu produkty, jakie powinny znaleźć się na każdym świątecznym stole. Gmina Dywity już po raz trzeci organizuje Jarmark Wielkanocny, który rozpocznie się o godz. 9 i potrwa do godz. 13.
R E K L A M A
banner
– Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy i gości do najładniejszego i najbardziej klimatycznego targowiska w regionie – zachęca Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity.

Oprócz lokalnych przysmaków na gości Stodoły czekać będzie także rękodzieło i ozdoby świąteczne (m.in. palmy wielkanocne, jaja z tasiemek, pisanki, zabawki z materiału). Każdy powinien znaleźć coś świątecznego do swojego domu. A skoro idzie wiosna to podczas jarmarku będzie można kupić kwiaty, sadzonki, nasiona oraz owoce, warzywa, czy soki i przetwory od lokalnych producentów.

Gady Folk Art

Palmy wielkanocne, filcowane zające, jaja malowane woskiem, sopeso czy wstążeczkowe – takie klimatyczne, świąteczne rzeczy będzie można wykonać już w sobotę (19.03) w godz. od 11 do 15 w Ośrodku Rzemiosł Zapomnianych w Gadach. W przeddzień Niedzieli Palmowej odbędą się tu tradycyjne warsztaty rękodzielnicze „Gady Folk Art”.

Na wydarzenie do swojej filii w Gadach zaprasza GOK w Dywitach. Tym razem warsztaty rękodzielnicze  poprowadzą:

– Krystyna Leszczyńska – „Jaja wstążeczkowe i ozdabiane tkaniną”
– Bogusława Dziuban – „Jaja malowane woskiem”
– Jagoda Orzołek – „Jaja sospeso”
– Aneta Fabisiak-Hill – „Filcowe zające z niespodzianką”
– Agnieszka Sakowska-Hrywniak – „Tradycyjne palmy wielkanocne”

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa Pracowni Ceramicznej, która działa w Ośrodku pod kierownictwem Joanny Zawadzkiej.

Warsztaty towarzyszące dla dzieci poprowadzi Kasia Cieplińska. Będzie również mała kafejka. Za udział w warsztatach pobierana będzie odpłatność w wysokości 10 złotych od osoby jako refundacja kosztu materiałów kreatywnych. Warsztaty są przeznaczone dla osób dorosłych.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl