Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-04-09 21:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Pierwszy dzień nowych rond w Olsztynie

Olsztyn24
Rondo turbinowe na Ofiar Katastrofy Smoleńskiej | Więcej zdjęć »
Od dzisiaj (9.04) czterech skrzyżowaniach w Olsztynie funkcjonuje nowa organizacja ruchu drogowego. Drogowcy wyjaśniają, że zmiany mają przygotować kierowców w Olsztynie do przebudowy ulicy Pieniężnego, która ruszy już za kilka dni.

Najistotniejsze zmiany nastąpiły na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Tutaj uruchomiono tzw. rondo turbinowe. Organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu wymusza od kierowców wybranie odpowiedniego pasa ruchu już przed wjazdem na skrzyżowanie, bowiem zmiana pasa na rondzie jest trudna.

Dzisiejsza obserwacja ruchu na rondzie wskazuje, że większość kierowców radzi sobie z nowymi warunkami, ale są też i tacy (szczególnie przyjezdni), którzy warunkami na rondzie są zaskoczeni. Niektórzy z nich zmieniają pasy ruchu z naruszeniem zasad wyznaczonych przez oznakowanie. W czasie naszej obecności przy rondzie doszło też do kilku sytuacji kolizyjnych, ale obeszło się bez stłuczek i wypadków.
R E K L A M A
banner
Mniej problemów było na dwóch nowych mini rondach, zbudowanych w centrum miasta: na skrzyżowaniu ul. Plater, 22 Stycznia i Reja oraz na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Plater. Tutaj problemów z poruszaniem się samochodów nie zauważyliśmy. Trzeba jednak pamiętać, że niedziela to nie jest dobry dzień do wyciągania wniosków dotyczących ruchu drogowego na olsztyńskich ulicach. Czy nowe rozwiązania sprawdzą się, będzie można powiedzieć dopiero po dniach roboczych, kiedy na ulice wyjedzie zdecydowanie więcej pojazdów niż dzisiaj.

Dodajmy jeszcze, że czwartym skrzyżowaniem w Olsztynie, na którym wprowadzono w ten weekend zmiany, jest skrzyżowanie ulic Żołnierskiej i Głowackiego. Tutaj wyłączono sygnalizację świetlną. Działa tylko pulsujące światło żółte.

Dla rowerzystów ważna może być też informacja, że na ulicy Kościuszki, od Żołnierskiej do Niepodległości, zlikwidowano ścieżkę rowerową.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~Pan / 2017-04-11 15:40
Antypozdrowienia dla kierującego roverem 75 NOL .... Abyś nigdy nie doświadczył takiej uprzejmości jak sam okazujesz gościom w tym mieście. Albo inaczej, masz kompleksy człowieczku nie wyjeżdżaj na ulice.
~olsztynianin / 2017-04-11 12:10
Najpierw załatwili ul. Kościuszki i Piłsudskiego(obie praktycznie nieprzejezdne w godzinach szczytu), a teraz rondo OKS. Wczoraj widziałem ogromny korek na Grunwaldzkiej...
~MP / 2017-04-10 20:04
FRO-FRAKCJA REORGANIZACJI OLSZTYNA załatwiła koszmar tą swoją turbinką na rondzie.
~gość / 2017-04-10 17:02
a czemu to nie zrobiliście zdjęć o 7 rano ?? wtedy widać by było jaki to płynny ruch jak korek aż pod radykalny sięgał !!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Rondo turbinowe w Olsztynie

09-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl