Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-04-12 16:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Przebudowa ulicy Pieniężnego już może ruszyć

Olsztyn24
Prezydent Piotr Grzymowicz i dyrektor Piotr Kęsikowski podpisują umowę ws. budowy ul. Pieniężnego | Więcej zdjęć »
Tuż po świętach, w nocy ze środy na czwartek (19/20.04), na kilka miesięcy zostanie zamknięta ulica Pieniężnego w Olsztynie. Tym samym firma Skanska rozpocznie przebudowę tej ulicy, w tym budowę nowego mostu na Łynie. Rozpoczęcie tych inwestycji stało się możliwe po podpisaniu dzisiaj (12.04) w olsztyńskim ratuszu stosownej umowy pomiędzy prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem i dyrektorem regionu Skanska S.A. Piotra Kęsikowskiego.

Inwestycja, której koniec ma nastąpić w połowie grudnia tego roku, składać się będzie z dwóch zadań: budowy ulicy Pieniężnego i budowy mostu św. Jakuba.

Nowa ulica Pieniężnego poprowadzona zostania dokładnie po obecnym śladzie tej ulicy. Podobnie jak teraz, będzie to ulica o dwóch kierunkach ruchu i trzech pasach ruchu: dwa pasy będą prowadziły w kierunku Śródmieścia (w tym jeden pas przeznaczony będzie dla autobusów), a jeden w kierunku Pl. Roosevelta. Przy buspasie powstanie przystanek z prawdziwego zdarzenia, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
R E K L A M A
banner
Wszystkie zjazdy do posesji, chodniki i jezdnia zostaną zbudowane z nowych materiałów. W ramach inwestycji przebudowane zostaną sieci podziemne, a także powstanie nowe oświetlenie. W praktyce powstanie więc zupełnie nowa ulica.

Nowy most św. Jakuba będzie wyniesiony o 80 centymetrów ponad poziom obecnej przeprawy przez Łynę. Podniesienie obiektu pozwoli wykonać pod mostem trasę pieszo-rowerową łączącą Park Podzamcze z Parkiem Centralnym.

Realizacja obu zadań kosztować będzie 16,7 mln złotych, w tym sam most św. Jakuba - 13,8 mln.

Równolegle z przebudową ul. Pieniężnego powstawać będa miejskie planty. Poza 33 nowymi drzewami, krzewami i bylinami, na plantach pojawią się elementy małej architektury, plac zabaw i oświetlenie.

W związku z budową ul. Pieniężnego, którą poruszają się miejskie autobusy linii 101, 105, 107, 109, 111, 113, 116, 128, 136 i 309, zmianiom ulegną też trasy tych autobusów. Szczegółów trzeba szukać na przystankach i stronach internetowych MPK i ZDZiT.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie umowy na budowę ul. Pieniężnego w Olsztynie

12-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl