Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MC | 2017-04-12 20:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Dąb Pamięci ppor. Władysława Borżyma rośnie przy SP 9

Olsztyn24
Sadzenie Dębu Pamięci przy Szkole Podstawowej nr 9 w Olsztynie (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Przy Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Zamenhofa zasadzono dziś (12.04) kolejny w Olsztynie Dąb Pamięci. Ten żywy pomnik poświęcony został zamordowanemu w Katyniu ppor. Władysławowi Borżymowi. Obok drzewka stanął pamiątkowy obelisk.

Ppor. Władysław Borżym urodził się w 1894 roku w Obniżu w powiecie drohiczyńskim. Był nauczycielem. Do sowieckiej niewoli dostał się jako podporucznik 77 pułku piechoty. Zamordowany został przez NKWD w 1940 roku strzałem w tył głowy. Jego ciało odnaleziono w Katyniu.

W uroczystości sadzenia dębu udział wzięli m.in. prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Nowacki. Posadzeniu dębu towarzyszyła przygotowana przez uczniów i nauczycieli akademia.
R E K L A M A
banner
Przypomnijmy, że Dęby Pamięci sadzone są od 2008 roku jako żywe pomniki upamiętniające konkretne ofiary zbrodni katyńskiej.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl