Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2017-04-13 15:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto chce zmienić budżet, by wybudować ul. Nowobałtycką

Olsztyn24
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz | Więcej zdjęć »
Dobra wiadomość dla olsztynian, w szczególności mieszkańców Likus, Redykajn i Gutkowa. Podczas dzisiejszej (13.04) konferencji prasowej w Urzędzie Miasta prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przekazał informację o zmianach w budżecie związanych z zabezpieczeniem środków na budowę ulicy Nowobałtyckiej.

Szacowana wartość inwestycji to 116 mln zł. Aby podjąć się realizacji zadania, miasto wystąpi o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

- Będziemy starać się o dofinansowanie inwestycji w wysokości 85 procent - stwierdził prezydent Grzymowicz. - Pozostała część byłaby pokryta z budżetu miasta, o czym zdecydują radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta (26 kwietnia - przyp. autora).
R E K L A M A
banner
Obecnie miasto przygotowuje wszystkie niezbędne dokumenty, które muszą być dołączone do wniosku o dofinansowanie i złożone do 27 kwietnia. To ostateczny termin naboru wniosków do Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Inwestycja dotycząca ulicy Nowobałtyckiej zakłada budowę niespełna 5 km nowej dwujezdniowej trasy. Zgodnie z projektem w ciągu ulicy powstanie rondo turbinowe, a nad torami kolejowymi zostanie wybudowany wiadukt. Zaplanowano również chodniki oraz ścieżkę rowerową.

Więcej na ten temat w zapisie wideo wystąpienia prezydenta Grzymowicza.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~Niezadowolony / 2017-04-14 07:18
To jest dobra wiadomość dla VIP-ów Z Redykajn. Zwykli mieszkańcy jak zwykle nie mają szans. Przetarg na realizację ulicy ZUrawiej i Perkoza został właśnie unieważniony. Jak można było tak się minąć z realnymi kosztami ( założeń o 10 min. zł. za mało ). Chyba, że było to celowe działanie i pieniądze dla lepszej kategorii mieszkańców się znajdą. A tymczasem inwestycja dla zapomnianej części osiedla Gutkowo, czyli Łupstycha ograniczyła się do postawienia tablicy Olsztyn - miasto monitorowane. CHA, CHA, CHA od pięćdziesięciu lat poza kanalizacją (postęp ) nic tam nie zrobiono,.
~Leon / 2017-04-13 19:27
Niech mi ktoś racjonalnie wytłumaczy, skąd w Olsztynie takie zamiłowanie do rond tzw. Turbinowych, trzeba tutaj mieszkać aby nauczyć się z nich kożystać a w dodatku w połaczeniu ze światłami to bardzo mała przpustowość i dlaczego w Olsztynie brak jest oznaczeń pionowych na rondzie, chyba że nie checie aby tutaj zmotoryzowani z innych miast przyjeżdżaali? A nie jest to zgodne z normami i standardami UE ?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa ws. środków na budowę ul. Nowobałtyckiej

»

13-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl