Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-11-02 16:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto podpisało umowę na dokumentację budowy ulicy Nowobałtyckiej

Olsztyn24
Od prawej: prezes wykonawcy Krzysztof Kozak i prezydent Piotr Grzymowicz podpisują umowę | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Miasta Olsztyna prezydent miasta Piotr Grzymowicz podpisał dzisiaj (2.11) umowę na przygotowanie dokumentacji budowy kolejnej z olsztyńskich ulic - Nowobałtyckiej. Według magistratu przedłużenie ulicy Bałtyckiej do granic miasta jest od dawna wyczekiwanym przez wielu olsztynian zadaniem.

- Projekt ma być gotowy za rok - poinformował olsztyńskie media prezydent Grzymowicz podczas dzisiejszego spotkania w ratuszu. - Wówczas będziemy mogli ubiegać się o unijne dofinansowanie tej inwestycji. Byłoby to przedłużenie zmodernizowanej dwa lata temu ul. Bałtyckiej. Nowa ulica ma mieć około 5 kilometrów długości i wieść po północnej stronie torów.

Spośród siedmiu firm, które stanęły do przetargu, wyłoniono olsztyńską Pracownię Projektowo-Konsultingową Dróg i Mostów Dromos sp. z o.o. Za dokumentację miasto zapłaci 1,139 mln złotych.
R E K L A M A
banner
- Naszym pierwszym zadaniem będzie przygotowanie szczegółowej analizy akustycznej - mówi prezes wykonawcy Krzysztof Kozak. - Będzie dotyczyć aktualnego i prognozowanego ruchu na planowanej ulicy. Będzie też brać pod uwagę, na co wielokrotnie uwagę zwracali mieszkańcy, ruch kolejowy. Od tego opracowania zależy dalsza część prac.

Trasa będzie prowadzić przez korytarz wydzielony po północnej stronie istniejącej linii kolejowej Olsztyn-Bogaczewo. Nad torami, na końcowym fragmencie ma zostać wybudowana 100-merowa estakada. Wzdłuż jezdni powstanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa wraz z chodnikiem.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~SWER / 2015-11-03 10:44
A MOŻE WRESZZCIE ZAJMIECIE SIĘ OBIECANĄ DROGĄ NA JAROTY ???? np OS. GENERAŁÓW A UL. WARSZAWSKĄ ????
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Podpisanie umowy na dokumentację budowy ul. Nowobałtyckiej

»

02-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl