Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2015-11-02 16:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto podpisało umowę na dokumentację budowy ulicy Nowobałtyckiej

Olsztyn24
Od prawej: prezes wykonawcy Krzysztof Kozak i prezydent Piotr Grzymowicz podpisują umowę | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Miasta Olsztyna prezydent miasta Piotr Grzymowicz podpisał dzisiaj (2.11) umowę na przygotowanie dokumentacji budowy kolejnej z olsztyńskich ulic - Nowobałtyckiej. Według magistratu przedłużenie ulicy Bałtyckiej do granic miasta jest od dawna wyczekiwanym przez wielu olsztynian zadaniem.

- Projekt ma być gotowy za rok - poinformował olsztyńskie media prezydent Grzymowicz podczas dzisiejszego spotkania w ratuszu. - Wówczas będziemy mogli ubiegać się o unijne dofinansowanie tej inwestycji. Byłoby to przedłużenie zmodernizowanej dwa lata temu ul. Bałtyckiej. Nowa ulica ma mieć około 5 kilometrów długości i wieść po północnej stronie torów.

Spośród siedmiu firm, które stanęły do przetargu, wyłoniono olsztyńską Pracownię Projektowo-Konsultingową Dróg i Mostów Dromos sp. z o.o. Za dokumentację miasto zapłaci 1,139 mln złotych.
R E K L A M A
banner
- Naszym pierwszym zadaniem będzie przygotowanie szczegółowej analizy akustycznej - mówi prezes wykonawcy Krzysztof Kozak. - Będzie dotyczyć aktualnego i prognozowanego ruchu na planowanej ulicy. Będzie też brać pod uwagę, na co wielokrotnie uwagę zwracali mieszkańcy, ruch kolejowy. Od tego opracowania zależy dalsza część prac.

Trasa będzie prowadzić przez korytarz wydzielony po północnej stronie istniejącej linii kolejowej Olsztyn-Bogaczewo. Nad torami, na końcowym fragmencie ma zostać wybudowana 100-merowa estakada. Wzdłuż jezdni powstanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa wraz z chodnikiem.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie umowy na dokumentację budowy ul. Nowobałtyckiej

02-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl