Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-04-18 18:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Światowe zawody pływackie w Olsztynie

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji (fot. Marcin Kierul)
350 zawodników, 55 klubów, 18 państw. W stolicy Warmii odbędzie się Puchar Świata oraz Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata w pływaniu w płetwach.

Zawody w ramach rywalizacji Pucharu Świata w pływaniu w płetwach w tym roku odbyły się już na Węgrzech oraz we Włoszech. Czas na Polskę. III rundę zaplanowano w Olsztynie. Towarzyszyć jej będą Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata.

- Cieszymy się, że po raz kolejny możemy być gospodarzem tak znakomitej imprezy sportowej - mówił podczas dzisiejszej (18.04)  konferencji prasowej w Aquasferze prezydent miasta Piotr Grzymowicz. - To znak, że sprawdzamy się jako organizator, a zawodnicy czują się u nas jak w domu.
R E K L A M A
banner
Olsztyn już trzykrotnie gościł zawodników tych prestiżowych zawodów pływackich (dwa razy w 2014r. i raz w 2015 r.). W tym roku, po raz kolejny uczestnicy powalczą o podium na basenie w Aquasferze.

- Olsztyn posiada znakomity obiekt sportowy - twierdził Bogdan Paluszkiewicz, wiceprezes Polskiego Związku Płetwonurkowania. - Wartością dodaną dla zawodników jest również piękne miasto Olsztyn. Zawodnicy decydują się na wcześniejszy przyjazd, aby móc spędzić tu więcej czasu.

Zawody Pucharu Świata w pływaniu w płetwach odbędą się w najbliższy weekend (22-23.04). Tuż po nich, w poniedziałek i wtorek (24-25.04) zaplanowano zmagania uniwersyteckie. W rywalizacji ma wziąć udział 350 zawodników reprezentujących 55 klubów z 18 krajów. Nie zabraknie wielokrotnych rekordzistów i mistrzów świata (Waleria Boronowska, Paweł Kabanov - Rosja; Cesare Fumarola, Stefano Figini - Włochy). Do basenu wskoczą także polscy medaliści mistrzostw świata (Mateusz Szurmiej, Katarzyna Truszyńska - Toruńczyk Toruń; Weronika Prentka - Citizen Poznań; Amelia Pisarczyk, Zuzanna Rzepka - Nautilus Jastrzębie Zdrój; Kinga i Julia Małachowskie - Delfinem Chodzież).
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl