Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-03-21 17:38 | Rozmiar tekstu: A A A
XII Skorpenowy Spływ Łyną

Płetwonurkowie powitali wiosnę

Olsztyn24
XII Skorpenowy Spływ Łyną | Więcej zdjęć »
Około 400 płetwonurków z całej Polski i Kaliningradu wzięło dziś (21.03) udział w XII Skorpenowym Spływie Łyną. Tą największą w kraju imprezą nurkową miłośnicy pływania w płetwach powitali wiosnę, a także zainaugurowali VI edycję akcji „Olsztyn. Aktywnie!”.

Inicjatorami i organizatorami spływów Łyną są członkowie Akademickiego Klubu Płetwonurków „Skorpena”, działającego przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Od 2010 roku impreza inicjuje też miejską akcję sportowo-rekreacyjną „Olsztyn. Aktywnie!”. Stąd impreza wspierana jest przez Prezydenta Olsztyna i Rektora UWM.

Dzisiaj płetwonurkowie w asyście kajakarzy wystartowali - jak zwykle - przy moście na ul. Tuwima. Było z tym trochę kłopotu, bowiem na ulicy Tuwima trwają prace związane z budową linii tramwajowej. Stąd dojście do Łyny, tak dla płetwonurków, jak i kibiców ich wyczynu, było nieco utrudnione. Z kolei prowadzone w Parku Podzamcze prace rewitalizacyjne spowodowały, że trasą spływu trzeba było skrócić i metę wyznaczyć w Parku Centralnym.
R E K L A M A
banner
W Parku Centralnym na uczestników dzisiejszej imprezy czekała liczba grupa kibiców z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem i prorektorem UWM ds. studenckich prof. Januszem Piechockim na czele. Na mecie była też gorąca grochówka i takaż herbata. Akademickie Centrum Kultury przygotowało również część artystyczną, w ramach której wystąpiły: Akademicka Orkiestra Dęta, Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo” oraz młodzieżowy zespół muzyczny.

Zwyczajowo uczestnicy spływu wzięli udział w konkursie na najoryginalniejsze przebranie. Wygrali wikingowie, którzy włożyli sporo wysiłku w przygotowanie miniatury okrętu oraz indywidualne stroje. Wśród najmłodszych uczestników spływu wygrała Wiosna.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~stary malkontent / 2015-03-21 19:38
Byłem, widziałem, podziwiałem. To była piekna impreza.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
XII Skorpenowy Spływ Łyną (1)

»

21-03-2015

image
XII Skorpenowy Spływ Łyną (2)

»

21-03-2015

image
XII Skorpenowy Spływ Łyną (3)

»

21-03-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl