Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2017-04-18 22:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Poświątecznie kulturalnie z MOK

Olsztyn24
 
Wielkanoc za nami, czas zatem wrócić do codzienności i... kultury. W Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie czekają na olsztynian ciekawe wydarzenia. Już jutro spotkanie autorskie, a potem koncerty, prelekcje, spektakle i warsztaty.

Spotkanie z Jakubem Michalczenią

Kolejne wydarzenie w Olsztyńskim Obserwatorium Kultury (programie MOK) odbędzie się w hali głównej dworca PKP przy pl. Konstytucji 3 Maja 1. Jutro (19.04) o godzinie 18.00 Jakub Michalczenia, autor zbioru opowiadań „Korszakowo”, opowie o małych miastach i wielkiej literaturze. Spotkanie „Wszyscy jesteśmy z Korsz” poprowadzi Artur Sobiela.
R E K L A M A
banner
Cykl warsztatowy „A to było tak”.

20 kwietnia o godzinie 17.00 i 22 kwietnia o godz. 10.00 w Spichlerzu na Starym Mieście odbędą się dwa spotkania warsztatowe pn. „A to było tak” – nagrywanie wspomnień, czyli jak budować Małe Archiwa Rodzinne. Zajęcia dla osób w wieku powyżej 15 lat poprowadzi Anna Maciąg. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: m.ruczko@mok.olsztyn.pl. Wydarzenie w ramach projektu Pracownia Działań Animacyjnych „Spichlerz”.

Koncert poetycki Piotra Bakala

„Od słowa do słowa” to tytuł koncertu, który odbędzie się w piątek (21.04) o godzinie 19.00 w Spichlerzu przy ul. Piastowskiej 13. Tego dnia przed olsztyńska publicznością wystąpi poeta i bard Piotr Bakal. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Bilety w cenie 20 zł do kupienia:
Informacja Kulturalna, ul. Dąbrowszczaków 3
Galeria Rynek, ul. Stare Miasto 24/25
bilety.mok.olsztyn.pl

„Pozytywna strona Olsztyna”

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie w poszukiwaniu pozytywnych emocji w naszym mieście! W niedzielę (23.04) na Starym Mieście o godz. 12.00 rozpocznie się happening uliczny według pomysłu Moniki Rodak. Wstęp wolny. Wydarzenie w ramach projektu Pracownia Działań Animacyjnych „Spichlerz”.

Spektakl „Nie wszystko o młodości”

W Kamienicy Naujacka sztuka na podstawie poezji Karola Wojtyły i tekstów własnych w wykonaniu ATW przy MOK. Przedstawienie w reżyserii i na podstawie scenariusza Agnieszki Kołodyńskiej odbędzie się w poniedziałek (24.04) kwietnia o godz. 12.30.

Wystawa malarstwa Haliny Wysockiej

Tworzy od 1982 roku. Początkowo zajmowała się tkaniną artystyczną, od ponad 10 lat tworzy prace malarskie. Galerię Sąsiedzi wypełnią prace Haliny Wysockiej. MOK zaprasza na wernisaż, który odbędzie się w poniedziałek (24.04) kwietnia o godz. 17.00. Wystawa potrwa do 5 czerwca.

„Miniatury Instrumentalne” w Kamienicy Naujacka

Kolejny, kwietniowy koncert z cyklu Instytut Muzyki Swojemu Miastu, organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Instytut Muzyki UWM. W poniedziałek (24.04) w Kamienicy Naujacka wystąpią Agnieszka Panasiuk, Paweł Panasiuk i Leszek Szarzyński. Początek o godz. 18.00.

„Zapomniane ulice Olsztyna” po raz drugi

Pierwsze spotkanie w Muzeum Nowoczesności poświęcone przeszłości olsztyńskich ulic cieszyło się dużym zainteresowaniem. MOK przygotował kolejną część. We wtorek (25.04) o godz. 18.00 Artur Sobiela przybliży historię ulic w Olsztynie lat 60. i 70. XX wieku.

„Jak to się pisze, że jest napisane?”

W literackim projekcie „Papierówka” spotkanie dla wszystkich, którzy czują pismo nosem. I tych, którzy chcą je poczuć! We wtorek 25.04) o godz. 18.00 w Spichlerzu o sztuce researchu opowie Tomasz Białkowski.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl