Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-04-28 17:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Dąb Niepodległości rośnie przy Stojedynce

Olsztyn24
Sadzenie Dębu Niepodległości przy SZPS 101 w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Chociaż do 1 listopada 2018 roku, kiedy to obchodzić będziemy 100. rocznicę odyskania przez Polskę niepodległości, jeszcze ponad pół roku, to w Społecznym Zespole Przedszkolno-Szkolnym 101 w Olsztynie już dziś (28.04) zainaugurowano obchody tego jubileuszu. Społeczność szkolna i harcerze z Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej na skwerze przy szkole posadzili Dąb Niepodległości.

- Wszyscy pytali: dlaczego teraz, dlaczego już dziś? - powiedziała podczas uroczystości hm. Małgorzata Siergiej, przewodnicząca Obwodu Warmińsko-Mazurskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. - Nie da się odzyskać wolności w jeden dzień. Żeby stworzyć mądry naród należy budować wspólnotę. Tak jak nasi przodkowie „wybijali się na niepodległość” i wykuwali granice, tak naszym obowiązkiem jest cierpliwe budowanie i konsekwentne dbanie o wielowiekową tradycję. To dlatego już dziś, a nie 11 listopada 2018 roku, myślimy o wszystkich tych, którzy swoimi działaniami przyczynili się do tworzenia Niepodległej. Bo każde działanie, każda najdrobniejsza aktywność, nawet jeżeli swym zasięgiem obejmuje małą szkołę, drużynę, czy osiedle, to element budowania wielkiej Polski.

W sadzeniu Dębu Niepodległości swój udział mieli też wicewojewoda Sławomir Sadowski, warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki i sekretarz miasta Olsztyna Stanisław Gorczyca.
R E K L A M A
banner
W programie dzisiejszej uroczystości były jeszcze przemówienia okolicznościowe gości, śpiewanie pieśni patriotycznych i kujawiak w wykonaniu uczniów 101 SZPS. Na koniec uczestnikom uroczystości rozdano biało-czerwone lizaki w kształcie flagi państwowej.

Po uroczystości uczniowie 101 SZPS wyszli na osiedle, by rozdawać chorągiewki, które będą mogły być wykorzystane przez olsztyniaków podczas bliskiego już święta 3 Maja.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Sadzenie Dębu Niepodległości przy SZPS 101 w Olsztynie

28-04-2017

image galeria
Inauguracja obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości

28-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl