Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Lech Wąsowski | 2015-05-20 22:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjum nr 5 w Olsztynie gościło teatry szkół podstawowych

Olsztyn24
XV Szkolny Przegląd Małych Form Scenicznych Olsztyn 2015 (fot. Lech Wąsowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W środę (20.05) w Gimnazjum nr 5 w Olsztynie kontynuowany był XV Szkolny Przegląd Małych Form Scenicznych Olsztyn 2015. Przed jurorami wystąpiły grupy teatralne z olsztyńskich szkół podstawowych.

Przybyłych na teatralne prezentacje powitała wicedyrektor Gimnazjum nr 5 Alina Bogdańska. Przedstawiono komisję oceniającą, w której skład wchodziło pięć pań: Małgorzata Zmudczyńska i Joanna Kacprzak reprezentujące Warmińsko – Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną w Olsztynie, Maria Baranowska ze Stowarzyszenia „Bajka” oraz Jagoda Polakowska – aktorka Teatru Lalek w Olsztynie i Małgorzata Pietrzak – kierownik literacki Teatru Lalek w Olsztynie. Przypomniano również najważniejsze punkty regulaminu: szkoła mogła pokazać jedno przedstawienie w kategorii klas I – III i jedno w kategorii klas IV – VI, sceniczna forma przedstawienia była dowolna, a występ nie mógł przekraczać dwudziestu minut. Zasady oceniania były następujące: każda osoba z jury mogła przydzielić maksymalnie trzy punkty w trzech kategoriach: innowacje, wrażenia i ciekawe rozwiązania scenograficzne.

Dzisiaj przed jurorami wystąpiły:
R E K L A M A
banner
- Szkoła Podstawowa nr 13 – „Wojna o echo”,
- Szkoła Podstawowa nr 7 – „Czarnoksiężnik z krainy Oz”,
- Szkoła Podstawowa nr 2 – „Czerwony kapturek”,
- Szkoła Podstawowa nr 15 – „Kopciuszek”,
- Szkoła Podstawowa nr 22 – „Na jagody”,
- Szkoła Podstawowa nr 33 – „Tam – tam”,
- Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny – „Zapach sceny”,
- Szkoła Podstawowa nr 9 – „Szukam przyjaciela”,
- Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny – „Dolina krasnali”,
- Szkoła Podstawowa nr 17 – „Baśń ze Stękin”,
- Szkoła Podstawowa nr 10 – „Gdzie jest moje ja”,
- Szkoła Podstawowa nr 101 – „Baba Jaga i reszta”.

Po występach jury zebrało się na obradach. Podejmowano decyzje o przyznaniu grupom poszczególnych miejsc oraz o tym, kto był najlepszą aktorską osobowością. Decyzje te są bardzo ważne, ponieważ najlepsze przedstawienia będą prezentowane w poniedziałek, 25 maja, na scenie Olsztyńskiego Teatru Lalek. Tam też nagrody indywidualne otrzymają najlepsi aktorzy.

Podjęcie decyzji nie było łatwe, ponieważ w Gimnazjum nr 5 pojawiło się wiele postaci z bajek. Odwiedzili nas królowie, czarownice, Kopciuszek, było wiele zwierzątek, śpiewów, tańców i grania na różnych instrumentach. Zobaczyliśmy wspaniałe stroje i doskonale przygotowane dekoracje. Jednym słowem było kolorowo, radośnie i było z czego wybierać. Czyim sukcesem zakończy się tegoroczny przegląd, okaże się w poniedziałek. Do tego czasu grupy teatralne muszą żyć w niepewności, bo wszystko jest niespodzianką.

O przebiegu gali i zwycięzcach oraz wyróżnionych również napiszemy.

Lech Wąsowski

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl