Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-05-09 20:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Sześciu chętnych do przebudowy ul. Partyzantów

Olsztyn24
Wizualizacja ul. Partyzantów (fot. UM)
Sześć firm stara się o kontrakt na przebudowę ul. Partyzantów. Dzisiaj (9.05) otwarte zostały oferty na realizację inwestycji na odcinku między ul. 1 Maja a Rondem Bema w Olsztynie.

Najtańszą ofertę przeznaczyła firma Balzola. Jej oferta to nieco ponad 22 miliony złotych (22 065 325,66 PLN). Dodatkowo zobowiązała się do przejęcia wszelkich ryzyk związanych z realizacją zadania.

Drugą co do wysokości propozycję przestawiła Skanska. To oferta wyższa o prawie dwa miliony złotych. Najdrożej realizację zadania wyceniło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego.
R E K L A M A
banner
- Na realizację inwestycji zarezerwowanych było 25,9 mln złotych - informuje Andrzej Karwowski, kierownik jednostki odpowiedzialnej za zadanie. - Teraz około miesiąca powinno potrwać sprawdzenie dokumentacji. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, będziemy mogli podpisać umowę i zacząć realizację inwestycji.

Ulica Partyzantów po przebudowie nie będzie szersza niż obecna jezdnia. Będzie mieć za to po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Zewnętrzne będą buspasami, wewnętrzne posłużą ruchowi powszechnemu. Wymienione zostaną podziemne instalacje, wybudowana zostanie ścieżka rowerowe oraz nowe chodniki i zatoki postojowe dla samochodów.

Wzdłuż ulicy posadzonych zostanie ponad sto nowych drzew oraz kilkadziesiąt tysięcy kwiatów. Poza tym przy zaślepionym wylocie z ul. Dąbrowszczaków w Partyzantów powstanie park kieszonkowy.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2018 roku.

Nadal trwa przyjmowanie ofert dotyczących przebudowy drugiej części ul. Partyzantów - od Ronda Bema do ul. Lubelskiej. Termin składania dokumentów minie 23 maja.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl