Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-05-14 15:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Udana Noc w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

Olsztyn24
Noc w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem | Więcej zdjęć »
Chociaż do Międzynarodowej Nocy Muzeów jeszcze tydzień, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku postanowiło nieco przyspieszyć kalendarz i to doroczne wydarzenie na Polach Grunwaldzkich zorganizować już wczorajszej nocy, z soboty na niedzielę (13/14.05). I biorąc pod uwagę liczbę uczestników imprezy, była to dobra decyzja.

- Staramy się być zawsze pierwsi - śmieje się Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. - A tak na poważnie - chcemy sympatykom naszego muzeum i organizowanych przez nas imprez dać w następną sobotnią noc szansę odwiedzenia innych instytucji kultury, które otworzą swoje podwoje z okazji Międzynarodowej Nocy Muzeów.

Impreza na Polach Grunwaldu zaczęła się już o godzinie 18. Wówczas otwarto drzwi pawilonu wystawowego na wzgórzu pomnikowym, po którym zwiedzających oprowadzali przewodnicy. Oprócz możliwości poznania stałej ekspozycji pracownicy muzeum przygotowali też wyjątkową atrakcję. O godzinie 19. otwarta została wyjątkowa wystawa replik XVI i XVII-wiecznego uzbrojenia. Autorem kilkudziesięciu eksponatów jest białoruski płatnerz Siergiej Nurmatow. Nurmatow nie po raz pierwszy wystawia swoje dzieła w Stębarku. W podziękowaniu za współpracę dyrektor Szymon Drej wyróżnił go okolicznościowym medalem. Medal otrzymał też przedstawiciel firmy Energa, która jest sponsorem wystawy. Uzbrojenie Nurmatowa będzie można oglądać w Stębarku do końca tegorocznego sezonu turystycznego w Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem.
R E K L A M A
banner
Po doznaniach duchowych, nadszedł czas na gry rycerskie i zabawy plebejskie. Przez dwie godziny na wzgórzu pomnikowym można było strzelać, rzucać, walczyć czy odbyć sympatyczne spotkanie z... katem.

Gdy zapadł zmrok, wzgórz pomnikowe rozbłysło światłem kilkudziesięciu pochodni. Uczestnicy Nocy w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem rozświetlając sobie drogę pochodniami przeszło w klimatycznym pochodzi do muzealnego amfiteatru. Tam czekała na nich Gala Walk Rycerskich Polska kontra Rosja. Naprzeciw siebie stanęli Polacy i Rosjanie z Kaliningradu, kilku z nich bardzo utytułowanych, z tytułami mistrzów świata na koncie włącznie. Oberzeliśmy cztery walki rycerskie (każda złożona z trzech dwuminutowych rund) na najwyższym poziomie.

Atrakcyjny spektakl rycerski podsumował Fireshow - pokaz tańca z ogniem. A na koniec było ognisko z tradycyjnymi kiełbaskami pieczonymi na patyku.

To była udana noc na Polach Grunwaldzkich. Ostatni uczestnicy wydarzenia wracali do domów już po północy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Noc w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem 2017 (1)

13-05-2017

image galeria
Noc w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem 2107 (2)

13-05-2017

image galeria
Noc w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem 2017 (3)

13-05-2017

image galeria
Noc w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem 2017 (4)

13-05-2017

image galeria
Noc w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem 2017 (5)

14-05-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl