Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2017-05-19 13:45 | Rozmiar tekstu: A A A
Komunikat Urzędu Miasta Olsztyna

Agnieszka Kołodyńska odwołana ze stanowiska dyrektora MOK

Olsztyn24
Agnieszka Kołodyńska nie jest już dyrektorem olsztyńskiego MOK
Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Olsztyna z 19 maja 2017 roku, dotychczasowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Agnieszka Kołodyńska została odwołana ze stanowiska.

Wpływ na decyzję prezydenta miasta miały wnioski płynące z kontroli przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy. Inspektorzy ustalili, że kierująca MOK-iem dopuściła się szeregu nieprawidłowości. Dotyczyły m.in. niestosowania się do przepisów związanych z czasem pracy, nienaliczania dodatków za pracę w godzinach nadliczbowych, niezapewniania wymaganego przepisami czasu wolnego w ujęciu dziennym, jak i tygodniowym. Bardzo ważne znaczenie miały potwierdzone przez inspektorów informacje, jakie docierały do prezydenta, dotyczące niewłaściwych stosunków międzyludzkich w relacjach: zespół pracowniczy – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Z tych powodów Prezydent Olsztyna zdecydował o wszczęciu procedury odwołania Agnieszki Kołodyńskiej ze stanowiska. O opinię poproszone zostało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz 17 olsztyńskich organizacji pozarządowych działających w sferze kultury. W ciągu miesiąca od przesłania tej prośby otrzymano 14 odpowiedzi (wśród nich zabrakło opinii resortu kultury), z których większość wskazuje zarówno na pozytywy, jak i negatywy współpracy z MOK kierowanym przez Agnieszkę Kołodyńską, jednak pojawiają się także jednoznacznie negatywne stanowiska. Z uwagi na charakter zarzutów szczególne znaczenie miała opinia związku zawodowego działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury. W przeprowadzonym głosowaniu 3/4 członków związku opowiedziało się za odwołaniem dotychczasowej dyrektor.
R E K L A M A
banner
Należy zdecydowanie podkreślić, że decyzja Prezydenta Olsztyna nie ma związku z pomysłami Agnieszki Kołodyńskiej na realizację zadań z zakresu kultury w mieście. Przyczyną była organizacja pracy zespołu, którym miała kierować.

Do czasu wyboru nowego dyrektora, instytucją będzie kierować Bogdan Kacprzak oddelegowany na tę funkcję z Urzędu Miasta Olsztyna. Konkurs na to stanowisko zostanie rozpisany i rozstrzygnięty w ciągu trzech miesięcy.

Komentarze [3]
~jot / 2017-05-24 13:57
Nie zawsze artysta może być dyrektorem, a jeśli już jest jednym i drugim, to musi znać prawo. Tu tego zabrakło. Niech też komisje konkursowe bardziej prześwietlają kandydatów pod tym kątem, żeby nie robić podobnych błędów z namaszczaniem na stanowisko. Druga sprawa, to schematyczne podejście do sprawy. Poprzedni dyrektor był w wieku emerytalnym, więc oczekiwano, że jak następcą będzie ktoś o połowę młodszy, to instytucja zabłyśnie w kraju, a tak się nie stało. Bo nie wiek i uroda decyduje o powodzeniu instytucji, jak widać ( w życiu prywatnym może być akurat odwrotnie, ale to inna sprawa).
~ / 2017-05-21 20:26
Jeżeli ktoś decyduję się na kierowanie tak duża instytucją, to powinien podstawowe zasady w zarządzaniu potencjałem ludzkim znać. Niestety wiele posunięć pani Kołodyńskiej woła o pomstę do nieba.Wygórowane mniemanie o sobie ambicje to trochę za mało. Nie nadaje się na kierownicze stanowisko I TO WSZYSTKO. Lepiej dla niej i miasta będzie jeśli zajmie się swoją działalnością artystyczną.
~Pani / 2017-05-21 10:24
Wielka szkoda. Kobieta o wielu ciekawych pomysłach. Gdzie byli radcowie prawni, żeby pouczyć, że pewne działania mogą naruszać prawo? Nie każdy przełożony wie, że je narusza. Wiele takich przypadków w Olsztynie. Po to są prawnicy, żeby szefa uświadomić. Myślę, że gdyby wiedziała, to by miała inne metody. Wielka szkoda, że nie jest już dyrektorem. Powodzenia dla Pani, Pani Agnieszko.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl