Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-05-24 20:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Mistrzostwa ratowników medycznych wystartowały

Olsztyn24
Otwarcie mistrzostw w Hotel Park w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W olsztyńskim Hotel Park otwarte zostały dzisiaj (24.05) XV Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym. Organizatorem mistrzostw jest Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.

W uroczystości otwarcia mistrzostw i powitania ich uczestników udział wzięli m.in. marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, wiceprezydenci Olsztyna Jarosław Słoma i Ryszard Kuć, przedstawiciel wojewody warmińsko-mazurskiego, przedstawiciele służb mundurowych oraz firm i instytucji współpracujących z ratownikami medycznymi.

O zwycięstwo w mistrzostwach walczyć będzie 18 zespołów ratowniczych, w tym 6 z Warmii i Mazur. Do Olsztyna przyjechali ratownicy ze Szczecina, Ostrołęki, Warszawy, Białej Podlaskiej, Krakowa, Chełma, Katowic i Białegostoku. Warmię i Mazury w mistrzostwach reprezentują ratownicy z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, Szpitala Mrągowskiego, spółki OLMEDICA w Olecku, Szpitala Powiatowego w Bartoszycach oraz dwa zespoły ratowników z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Bezpośrednio po uroczystości otwarcia mistrzostw, odbyła się odprawa zespołów, po czym rozpoczęła się rywalizacja, która będzie trwać do jutra do godz. 16. Liczba i charakter konkurencji, z którymi zmagać się będą ratownicy pozostaje tajemnicą organizatorów. Poznamy je dopiero po zakończeniu zawodów.

Podsumowanie zawodów i nagrodzenie najlepszych zespołów zaplanowano na piątek (26.05) o godz. 12.30 w Hotel Park. Godzinę wcześniej na ulice Olsztyna wyjedzie parada karetek.

W tle olsztyńskich mistrzostw odbywa się rozpoczęty dzisiaj protest ratowników medycznych. Ratownicy domagają się zrównania ich płac z wynagrodzeniami pielęgniarek. W praktyce oznacza to żądanie podwyżek płac o 1,6 tys. zł brutto. W związku z protestem niektóre karetki uczestniczące w mistrzostwach zostały „oflagowane”.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie XV Mistrzostw Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym

24-05-2017

image galeria
XV Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym

24-05-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl