Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-05-26 23:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Magdalena Abakanowicz przyciągnęła do BWA tłumy

Olsztyn24
Wernisaż wystawy prac Magdaleny Abakanowicz w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Wyjątkowo tłoczno było w piątkowy (26.05) wieczór w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie. Powód? Wernisaż prac znakomitej, znanej na całym świecie rzeźbiarki, zmarłej miesiąc temu, Magdaleny Abakanowicz.

- To niezwykły dla naszej galerii, dla naszego miasta i dla mnie osobiście dzień - mówiła podczas wernisażu Małgorzata Bojarska-Waszczuk, dyrektor olsztyńskiego BWA. - Mam niewątpliwy zaszczyt otwierać dzisiaj wystawę jednej z najważniejszych, jeżeli nie najważniejszej polskiej artystki, Magdaleny Abakanowicz, której prace gościmy w Olsztynie po raz pierwszy. To pierwsza indywidualna wystawa twórczości Magdaleny Abakanowicz w naszym mieście. Niestety, jest to również pierwsza pośmiertna wystawa artystki, gdyż odeszła od nas 20 kwietnia. Postaci zapewne nie trzeba państwu przypominać, ponieważ jest to twórczyni znana nie tylko w Polsce, nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Jej realizacje są rozsiane po całym świecie, jej prace znajdują się w najlepszych muzeach światowych. A dzisiaj są w Olsztynie. To dla mnie duże wzruszenie.

Prace prezentowane w BWA Galerii Sztuki pochodzą bezpośrednio z pracowni artystki. Były wybierane w grudniu 2016 roku, jeszcze za życia artystki, we współpracy z wieloletnimi asystentami Magdaleny Abakanowicz. Reprezentują kluczowe dla twórczości artystki momenty. Przede wszystkim to duże kompozycje przestrzenne wykonane z materiałów naturalnych: tkanin, drewna, kamienia, brązu. Są też miękkie formy rzeźbiarskie, z których Magdalena Abakanowicz zasłynęła w latach 60. XX wieku, i które od jej nazwiska nazwano abakanami.

Tę wystawę trzeba zobaczyć. Jest na to czas do 23 lipca.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~Kebiz / 2017-06-01 12:49
Także gratuluję. Oby tak dalej !
~Tomek / 2017-05-28 08:36
Kolejny sukces... Brawo DYREKCJO i brawo BWA...
~ol_patriota / 2017-05-27 17:17
Brawo BWA!Oby wiecej takich wystaw w Olsztynie
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy prac Magdaleny Abakanowicz w BWA w Olsztynie

27-05-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl