Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-06-13 18:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Strażacy wyłonili mistrzów województwa

Olsztyn24
XVIII Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym | Więcej zdjęć »
W Olsztynie zakończyły się dzisiaj (13.06) XVIII Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym. Indywidualnie tytuł mistrzowski zdobył Przemysław Kierzenkowski z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim. Drużynowo najlepsi okazali się strażacy z KP PSP w Ostródzie. 

Mistrzostwa rozpoczęły się w poprzedni piątek na wspinalni Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP przy ul. Porannej. W konkurencji „drabina hakowa” zwyciężył późniejszy mistrz województwa Przemysław Kirzenkowski, wyprzedzając Przemysława Żydaczka z Ostródy i Patryka Grzechowiaka z Nowego Miasta Lubawskiego. Przemysław Kirzenkowski potwierdził swoją dominację we wspinaniu się z użyciem drabiny hakowej wygrywając również bieg o Puchar Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie. W tym, rozegranym równiez w miniony piątek biegu, wzięło udział sześciu najlepszych „wspinaczy” XVIII Mistrzostw Województwa.

Druga część mistrzostw rozegrana została dzisiaj (13.06) na stadionie AZS UWM w Olsztynie. Rywalizację rozpoczął indywidualny bieg po pożarniczym torze przeszkód o długości 100 m. Po dwóch biegach okazało się, że najszybciej przeszkody pokonał Przemysław Żydaczek z KP PSP w Ostródzie, wyprzedzając Przemysława Kirzenkowskiego oraz Krystiana Masalskiego z KP PSP w Bartoszycach. Suma wyników z konkurencji „drabina hakowa” i „pożarniczy tor przeszkód” dała indywidualnie pierwsze miejsce w dwuboju pożarniczym Przemysławowi Kierzenkowskiemu, drugie - Przemysławowi Żydaczkowi, a trzecie - Krystianowi Masalskiemu.
R E K L A M A
banner
Drużynowo strażacy z Warmii i Mazur rywalizowali dzisiaj w konkurencji „pożarnicze ćwiczenia bojowe”. Najszybsza okazała się drużyna Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie w składzie: Szymon Dreszler, Łukasz Kowalski, Przemysław Żydaczek, Adam Stankiewicz, Paweł Jakusik, Piotr Sowa i Mariusz Kozłowski. Drugie miejsce zajęła drużyna z KP PSP w Bartoszycach, a trzecie zespół PK PSP w Nowym Mieście Lubawskim.

W mistrzostwach startowali strażacy z 17. komend powiatowych PSP. Na udział w rywalizacji nie zdecydowali się strażacy w Olsztyna i Kętrzyna.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [3]
~strażak / 2017-06-14 18:46
Nie przypominam sobie Pana Wojewody w mundurze straży pożarnej.
~yogi / 2017-06-14 18:21
Do strażaka: z Ciebie taki strażak, jak ze mnie astronom. To były mistrzostwa państwowej straży pożarnej, a nie ochotniczej. Więc kompetencja wojewody. Jako strażak to powinieneś wiedzieć. Więc co? Trollujesz?!
~strażak / 2017-06-14 16:56
Jakoś nie widzę wśród walczących o podium marszałka województwa ani wice marszałkowej. Przebieranki jak na bal karnawałowy, a do czarnej roboty i do prawdziwej służby dla ludzi to już tylko strażacy - prawdziwi, nie malowani.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XVIII Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym (1)

13-06-2017

image galeria
XVIII Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym (2)

13-06-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl