Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
EM | 2017-06-14 09:55 | Rozmiar tekstu: A A A
Świat w kolorach

Małgorzata z krainy bajki

Olsztyn24
Wernisaż wystawy Małgorzaty Śrutkowskiej-Felińskiej (fot. Mariusz Feliński) | Więcej zdjęć »
Olsztyński klub „U Artystów” ma w swej tradycji cykliczne ekspozycje obrazów malarskich, które umilają pobyt odwiedzającym starówkę. Teraz w zorganizowanej spontanicznie Galerii „Na wejście” można przez miesiąc (do połowy lipca) oglądać malarstwo Małgorzaty Śrutkowskiej-Felińskiej. Artystka przyjmuje zaproszenie do rozmowy z każdym, kto chce porozmawiać z nią przy kawie o uprawianej sztuce – wystarczy skontaktować się z autorką poprzez adres wskazany na wizytówkach.

Organizatorzy wystawy zaplanowali, że podczas otwarcia wystawy obrazów Małgorzaty Śrutkowskiej-Felińskiej będzie ona osobiście częstować gości kawą i ciastkiem. Stało się inaczej! Tuż przed wernisażem wjechał stół bankietowy z różnymi przekąskami i napojami. Dla wielu, którzy przybyli w tym czasie do klubu, było to miłe zaskoczenie. Rozmowy z artystką zatem znacznie się wydłużyły, zamieniając oficjalne otwarcie w kilkugodzinne przyjęcie i rozmowy o „lepszej stronie życia”. Pojawiły się także plany co do dalszych ekspozycji w tym miejscu oraz form współpracy Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka ze Stowarzyszeniem Starówka Razem – organizatorów podjętej inicjatywy.

Malarstwo młodej artystki Małgorzaty Śrutkowskiej-Felińskiej jest pewnego rodzaju dobrym snem na jawie,  pogodne, nasycone barwami, zmieniające otaczający ją świat w obrazki z bajki. Tu nie ma pośpiechu, agresji, awantury, krzyku. To właśnie określenie „Lepsza strona życia” padło podczas rozmów wywołanych klimatem prac zaprezentowanych przez artystkę. Padały też zabawne licytacje – ktoś stwierdzał, że ma  już obraz Małgorzaty, z psem unoszącym się nad miastem, a ktoś odpowiedział, że ma sześć, równie fantazyjnych, które ubarwiają każdy dzień.
R E K L A M A
banner
Małgorzata Śrutkowska-Felińska jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych i Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jej obrazy są w zbiorach prywatnych porozrzucane po świecie. Artystka uprawia malarstwo akwarelą oraz farbami olejnymi, rysuje, a także wyszywa na tkaninie. Ważną częścią jej dorobku twórczego jest projektowanie okładek książek oraz albumów, a także opracowania graficzne całości poszczególnych publikacji. Prywatnie uwielbia psy i kocha harmonię w naturze. Postrzega świat przez swoiste okulary, dodające temu światu ciepła, szczęścia, wolności, spokoju.  

Już wiadomo, że w galerii „Na Wejście” w Klubie „U Artystów”  po tej poetyckiej wystawie pojawi się abstrakcja ostatnio bardzo intensywnie pracującego fotografika Henryka Ciruta. Tu, jak zapowiada autor, wszystko zdarzyć się może...

EM

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl