Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-06-18 12:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Telimena, Zosia i Pan Tadeusz na osiedlowym festynie

Olsztyn24
Święto Ulicy Pana Tadeusza w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Spotkanie z bohaterami naszej narodowej epopei „Pan Tadeusz” było jedną z atrakcji zorganizowanego dzisiaj (18.06) po raz drugi w Olsztynie „Święta Ulicy Pana Tadeusza”. Imprezę zorganizowała Rada Osiedla Pojezierze, której przewodniczy Bogdan Gęsicki.

- Imprezy organizowane przez rady osiedla mają uzmysłowić mieszkańcom, czym jest rada osiedla - mówi Bogdan Gęsicki. - A jest to naturalny łącznik pomiędzy mieszkańcami a prezydentem. My, członkowie rad, jako mieszkańcy danego osiedla, najlepiej znamy potrzeby wynikające z mieszkania na takim osiedlu. Gdyby mieszkańcy osiedla konsultowali z nami interesujące ich sprawy, byłoby nam łatwiej robić coś dla upiększania i usprawniania działania takiego osiedla. Niestety, mieszkańcy może nie do końca świadomi, że jest rada osiedla, z wieloma sprawami bezpośrednio zwracają się do Urzędu Miasta, czy do samego prezydenta. My chcemy mieszkańcom pokazać, że istniejemy i dzięki temu, że wiemy do kogo z czym się zwrócić, zapraszamy do konsultacji w różnych kwestiach. Również sama integracja mieszkańców podczas festynu jest bardzo ważna, po to, żeby mieszkańcom chciało się coś robić na naszym osiedlu.

Czy dzisiejsze „Święto Ulicy Pana Tadeusza” spełniło swoje edukacyjne założenie, dowiemy się za czas jakiś. Dzisiaj natomiast można powiedzieć, że festyn zintegrował przynajmniej cześć mieszkańców Osiedla Pojezierze. W jego organizację zaangażowali się pracownicy i uczestnicy zajęć w osiedlowym domu kultury Akces, podopieczni DPS „Nasz Dom”, uczniowie i nauczyciele mieszczących się na osiedlu szkół: Szkoły Podstawowej nr 3, Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych, a także właściciele i pracownicy kilku firm mających swoje siedziby w obrębie Pojezierza.
R E K L A M A
banner
W programie festynu było m.in. czytanie fragmentów „Pana Tadeusza” (trwało krócej niż planowali organizatorzy, bo nie dopisali radni Rady Miasta Olsztyna, dla których przewidziano rolę lektorów), były występy młodych tancerzy i artystów oraz seniorów z DPS „Nasz Dom”, były gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Uczniowie „Chemika” pokazali pobliczności ciekawe eksperymenty chemiczne, a „Energetyk” zorganizował grę w bule. Podczas festynu ogłoszono też wyniki konkursu plastycznego związanego ze „Świętem Ulicy Pana Tadeusza”. Można było też zbadać ciśnienie krwi i porozmawiać o zdrowiu, Rada Osiedla Pojezierze zadbała o kiełbasę z grilla, a dla najmłodszych - również słodkości i napoje.

Pomocy w organizacji wydarzenia udzielił olsztyński MOK udostępniając scenę i nagłośnienie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
II Święto Ulicy Pana Tadeusza w Olsztynie

»

18-06-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl