Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-06-22 16:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyński Rower Miejski w 2018 roku

Olsztyn24
Olsztyński Rower Miejski
Projekt stworzenia w Olsztynie systemu samoobsługowych stacji rowerów publicznych miał kolejny już raz być przedmiotem głosowania w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Wniosek Stowarzyszenia „Wizja Lokalna” nie zostanie jednak poddany pod głosowanie, gdyż zadanie zostało właśnie przekazane przez miasto do osobnej realizacji w następnym roku. To chyba pierwszy w historii OBO przypadek, gdy wnioskodawcy cieszą się z powodu odrzucenia ich inicjatywy, bo oznacza to, że inicjatywa w końcu zostanie zrealizowana.

Według informacji przekazanych stowarzyszeniu „Wizja Lokalna” przez Urząd Miasta, rozmowy dotyczące uruchomienia systemu prowadzone są przez urzędników miejskiego Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. System liczyć ma około 40 stacji z 7 do 10 rowerów na każdej, co da łącznie od 280 do 400 rowerów. Koszt funkcjonowania wynieść ma około miliona złotych rocznie.

- Docelowy kształt systemu może być jednak jeszcze większy i to bez angażowania dodatkowych środków przez miasto - przekonuje Paweł Klonowski z Wizji Lokalnej. - Doświadczenia innych miast pokazują, że jednym ze sposobów na taką rozbudowę może być tworzenie tzw. stacji sponsorskich, na które w bezpośrednim sąsiedztwie swoich lokalizacji chętnie decydują się m.in. galerie handlowe, centra usługowe, kompleksy biurowe, większe zakłady pracy, deweloperzy czy nawet osiedla - dodaje.
R E K L A M A
banner
W tym kontekście należy też wspomnieć o analogicznej inicjatywie, której wdrożenie zapowiedział Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, mającej docelowo funkcjonować na zasadzie kompatybilnego z miejskim podsystemu obejmującego Kortowo i kilka jednostek uniwersyteckich poza nim. Również w tych pracach na zaproszenie władz UWM udział biorą społecznicy ze stowarzyszenia „Wizja Lokalna”.

- Dokładnie taki kształt systemu, czyli miasto + UWM + stacje sponsorskie, zaproponowaliśmy kilka tygodni temu w naszym trzecim już raporcie miejskim, który stanowi podsumowanie prowadzonych od 2013 roku starań stowarzyszenia w tym zakresie, w tym zakończonych kilka tygodni temu badań ankietowych, w których udział wzięło ponad 1,2 tys. osób - mówi Rafał Ostoja-Lniski, koordynator akcji ankietowej.

Raport dostępny jest pod adresem - www.facebook.com/wizjalokalnaolsztyna
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl