Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-06-26 22:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Kukiz`15 o przygotowaniach do wyborów samorządowych, RIO i Polakach na Litwie

Olsztyn24
Poseł Andrzej Maciejewski | Więcej zdjęć »
Przygotowania Kukiz`15 do wyborów samorządowych, zmiany ustawowe dotyczące regionalnych izb obrachunkowych i obecna sytuacja Polaków na Litwie były tematami dzisiejszej (26.06) konferencji prasowej posła Andrzeja Maciejewskiego, która odbyła się w jego biurze poselskim w Olsztynie.

Poseł Maciejewski ogłosił, że Kukiz`15 weźmie udział w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Na chwilę obecną nie zadecydowano jeszcze, kto będzie reprezentował ugrupowanie na Warmii i Mazurach. Parlamentarzysta zaznaczył jednak, że planuje ono wystawić swoich kandydatów do jak największej liczby sejmików i miast prezydenckich (głównie miast wojewódzkich). Natomiast w walce o gminy i powiaty zaprasza do współpracy wszystkich, którzy utożsamiają się z linią Kukiz`15. Mają to być osoby chcące zaangażować się w pracę na dobro społeczeństwa i mieć dobrą opinię. Osoby chętne do startu lub wsparcia partii np. jako wolontariusze podczas wyborów mogą złgaszać się poprzez stronę samorzadyzkukizem.pl.

Andrzej Maciejewski zaapelował także do samorządów Warmii i Mazur o wsparcie Polaków na Litwie. Poseł nie jest zadowolony z sytuacji, w jakiej znajdują się obecnie nasi rodacy w tym kraju. Temat zdecydował się podjąć po wizycie w polskich szkołach w tym kraju delegacji polskich parlamentarzystów z sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej, która miała miejsce w dniach 19-21 czerwca. Poseł wskazuje m.in. na brak dostępu do polskiej literatury współczesnej, polskich gazet i czasopism, co utrudnia uczniom kontakt z ojczyzną i przyczynia się do zamierania związków z nią młodego pokolenia. Dlatego też wystąpił do samorządów z naszego regionu z prośbą o objęcie wybranej szkoły patronatem dla sfinansowania prenumeraty polskiej prasy.
R E K L A M A
banner
Poseł wypowiedział się także pozytywnie na temat zmian dotyczących regionalnych izb obrachunkowych. Więcej na ten i pozostałe tematy w zapisie wideo konferencji. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Anna / 2017-06-27 09:07
Polska powinna ściągnąć Polaków ze wschodu. Koniecznie. Polacy na Ukrainie, w Kazachstanie itd czekają na konkretny gest Polski. A może i część Polaków z Białorusi wróciłaby do ojczyzny. Warto o tym również rozmawia.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja posła Kukiz`15 Andrzeja Maciejewskiego [26.06.2017]

26-06-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl