Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-06-27 15:35 | Rozmiar tekstu: A A A

610 kilometrów na rowerze

Olsztyn24
Z plakatu imprezy | Więcej zdjęć »
W najbliższą sobotę (1.07), blisko 230 zawodników stanie na starcie VII edycji ultramaratonu kolarskiego Pierścień Tysiąca Jezior. Trasa zawodów liczy 610 km i poprowadzi przez najpiękniejsze zakątki Warmii, Mazur i Podlasia. Pierwsi kolarze spodziewani są na mecie już w niedzielę (2.07) w godzinach wczesnoporannych.

Start pierwszej grupy uczestników (kolarze będą wyruszali na trasę w 6-osobowych grupach) zaplanowano na godzinę 8:00 z miejscowości Świękity gm. Lubomino. Stamtąd śmiałkowie udadzą się na wschód, gdzie przejadą przez Dobre Miasto, Jeziorany, Mrągowo i Wydminy. W każdej z wymienionych miejscowości znajdzie się punkt kontrolny, gdzie zawodnicy będą mieli możliwość uzupełnienia płynów czy zaopatrzenia się w suchy prowiant. Następnie trasa poprowadzi po szosach Suwalszczyzny, zahaczając o Augustów, Sejny oraz Wiżajny. W tych ostatnich znajdować się będzie tzw. duży punkt kontrolny, gdzie czekać będzie ciepły posiłek i możliwość noclegu.

Kolejny odcinek wiodący przez Gołdap i znany miłośnikom żeglarstwa Sztynort większość uczestników pokonywać będzie prawdopodobnie w godzinach nocnych, a ostatnie dwa punkty kontrolne przewidziano w Reszlu oraz Lidzbarku Warmińskim. Stamtąd do celu pozostanie zaledwie 50 km. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, przyjazd do mety najszybszych maratończyków nastąpi w niedzielę w okolicach 7:00. Ostatni ze startujących z 610-km trasą mierzyć się będą zapewne do późnych godzin wieczornych. Limit czasu upływa o godz. 22:00.
R E K L A M A
banner
W tegorocznej imprezie udział potwierdzili najlepsi polscy ultramaratończycy, wliczając w to byłego rekordzistę Guinnessa w jeździe 24-godzinnej – Zdzisława Kalinowskiego. Na starcie nie zabraknie również kobiet w tym zeszłorocznej zwyciężczyni Agaty Wójcikiewicz.

Start w VII edycji Pierścienia Tysiąca Jezior to nie tylko doskonała okazja do sprawdzenia własnych możliwości fizycznych i psychicznych czy poznania walorów turystycznych północno-wschodniej Polski, ale także możliwość zdobycia punktów do rankingu najlepszych długodystansowych kolarzy na świecie. Maraton jako jedna z zaledwie trzech imprez w naszym kraju znajduje się bowiem w kalendarzu Międzynarodowej Unii Ultramaratonów Kolarskich (UMCA). To także cześć ogólnopolskiego cyklu Pucharu Polski mającego na celu wyłonienie najlepszego rowerowego maratończyka jeżdżącego po drogach naszego kraju.

Przebieg rywalizacji, dzięki zamontowanym na rowerach wszystkich uczestników nadajnikom GPS będzie można śledzić na stronie www.ptj.1008.pl. Zapraszamy do kibicowania.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl