Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-06-29 11:18 | Rozmiar tekstu: A A A
Feliks Nowowiejski z bliska

Magdalena Adamek z recitalem fortepianowym w Barczewie

Olsztyn24
Plakat koncertu
Centrum Kulturalno- Biblioteczne w Barczewie zaprasza na koncert w ramach projektu „Feliks Nowowiejski z bliska. Magdalena Adamek, znakomita pianistka, zaprezentuje utwory Feliksa Nowowiejskiego, Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego i Marii Szymanowskiej.

Magdalena Adamek ukończyła Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie, w klasie prof. Barbary Hesse-Bukowskiej. Pianistka otrzymala również doktorat w zakresie pianistyki (projekt: muzyka na fortepian solo Feliksa Nowowiejskiego) na Uniwersytecie Alberty w Edmonton (Kanada) pod kierunkiem prof. Jacques Després. Podczas kursów mistrzowskich współpracowała z takimi artystami jak Halina Czerny-Stefańska, Andrzej Jasiński, Paul Badura-Škoda, Kevin Fitz-Gerald, Kyoko Hashimoto i Stéphane Lemelin. W latach 2006-2015 była wykładowcą na University of Alberta oraz Grant McEwan University w Edmonton w Kanadzie. Obecnie Magdalena Adamek mieszka w Stanach Zjednoczonych, gdzie pełni funkcję profesora kontraktowego w specjalności kameralistyka fortepianowa na Virginia Commonwealth University w Richmond, Virginia.

Od wielu lat pianistka prowadzi aktywną działalność pedagogiczną i koncertową. Jej recitale spotkały się z dużym uznaniem w Polsce, Niemczech, Austrii, Francji, Kanadzie, USA i Chinach. Ogromnym zainteresowaniem pianistki cieszy sie muzyka kompozytorów polskich, szczególnie Feliksa Nowowiejskiego, którą to aktywnie promuje poprzez koncerty, wykłady i nagrania. Jednym z ważniejszych osiągnięć artystki jest publikacja książki na temat utworów na fortepian solo tego kompozytora. Książka, zatytułowana The Unknown Face of Feliks Nowowiejski: The Piano Works została wydana przez wydawnictwo Verlag Dr. Müller w Niemczech.
R E K L A M A
banner
Magdalena Adamek jest laureatką wielu prestiżowych stypendiów i nagród, m.in. Izaak Walton Killam Memorial Scholarship, Dissertation Fellowship, Mary Louise Imrie Graduate Award, FS Chia Ph.D. Scholarship, Beryl Barns Memorial Graduate Award, Harriet Snowball Winspear Graduate Prize in Performing Arts scholarship (U of A), the Marek Jabłoński Piano Scholarship podczas International Keyboard Festival in Banff (Kanada) oraz dwukrotną laureatką stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pianistka jest rownież laureatką drugiej nagrody oraz wyróżnienia na Miedzynarodowym Konkursie im. Miłosza Magina w Paryżu, trzeciej nagrody na III Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi, oraz trzeciej nagrody na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Młodych Pianistow w Warszawie. Reprezentowała również Polskę na Europejskim forum pianistycznym w Berline.

Magdalena Adamek ma w dorobku sześć płyt kompaktowch z utworami Feliksa Nowowiejskiego, Romualda Twardowskiego, Miłosza Magina, Józefa Elsnera, Fryderyka Chopina, Franza Schuberta oraz Carla Czernego. Nagrania pianistki były prezentowane w Polskim Radio - Program II, polskich lokalnych rozgłośniach radiowych, Radio France, CBC Radio 2, oraz ABC radio Classic FM.

Pianistka wystąpi w piątek (30.06) w Skarbcu Kultury Europejskiej w Barczewie, ul. Grunwaldzka 15. Początek koncertu o godz. 19.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl