Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2017-06-29 14:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Międzynarodowa integracja nad jeziorem

Olsztyn24
Spotkanie UTW nad Jeziorem Kortowskim (fot. Halina Ławczyńska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W tym tygodniu w Olsztynie przebywają słuchacze polskich uniwersytetów trzeciego wieku. Prawie stu Polaków mieszkających poza granicami kraju, oraz kilkunastu przedstawicieli UTW działających na terenie kraju, bierze udział w XI Europejskim Spotkaniu Integracyjnym Polskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Olsztynie. Organizatorem spotkania jest działająca przy olsztyńskim MOK Akademia Trzeciego Wieku.

Celem przyświecającym organizacji spotkania jest wzmocnienie aktywizacji i integracji środowisk polskich w kraju zamieszkania, poprzez nawiązanie więzi z Polską i polskimi uniwersytetami trzeciego wieku w Europie, inicjowanie tworzenia nowych organizacji tego typu, umocnienie tożsamości narodowej przez uczestnictwo w imprezach artystycznych z udziałem członków  krajowych UTW i polskich organizacji kresowych, promocja i budowanie marki Olsztyna poza granicami Polski, zwiększenie wiedzy gości na temat miasta, a także pozyskiwanie nowych ambasadorów Olsztyna poza granicami Polski.

W programie spotkania są liczne panele dyskusyjne, ale także zwiedzanie miasta i regionu. Jest również czas na rozrywkę. Wczoraj (29.06)  uczestnicy spotkania bawili się na pikniku nad Jeziorem Kortowskim. Były m.in. prezentacje artystyczne, ale także tańce, hulanki, swawole...
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl