Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-07-01 09:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Wernisaż jubileuszowych wystaw prac Tadeusza Czaplińskiego i Lidii Sawczuk w Amfiladzie

Olsztyn24
Wystawę można oglądać w Galerii Amfilada MOK (Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3) | Więcej zdjęć »
W Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbył się wczoraj (30.06) wernisaż jubileuszowych wystaw prac Tadeusza Czaplińskiego i Lidii Sawczuk. Świętować wraz z artystami przybyli licznie goście.  

Lidia Sawczuk urodziła się w Łucku na Wołyniu. Od 1945 roku mieszka w Olsztynie. Była uczennicą Aleksandra Wydorskiego i Zofii Hudyki, także prof. Wiktora Zina podczas warsztatów plastycznych w Nowym i Starym Sączu. Od ponad 30 lat zajmuje się malarstwem w oleju, akwareli i pastelu. Tematyką jej prac są portrety, zwierzęta, martwa natura, pejzaże oraz kopie dzieł wielkich mistrzów.

Jest czynnym członkiem Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi” działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie, Związku Plastyków Warmii i Mazur oraz Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze”. Swoje prace prezentowała podczas licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, m.in. w Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim, Dobrym Mieście, Kętrzynie, Katowicach, Krakowie i Nowym Sączu. W latach 1970-1980 otrzymała odznakę „Zasłużony dla Warmii i Mazur” i „Zasłużony dla Ruchu Spółdzielczego”, zaś po 1990 roku wiele kolejnych nagród i wyróżnień na wystawach zbiorowych. Na Festiwalu Bardzo Szczególnych Sztuk w Katowicach otrzymała medal „Człowiek Witruwiański”. W 2009 roku Olsztyńskie Planetarium przyznało jej pierwszą nagrodę za cykl prac „Odkryj wszechświat dla siebie”.
R E K L A M A
banner
Tadeusz Czapliński to rzeźbiarz i malarz z Olsztyna, wieloletni członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych oraz Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi”. Urodził się w 1927 roku we wsi Budy Piaseczne. Od 50 lat zajmuje się rzeźbą, głównie o tematyce ludowej i religijnej. Uprawia również malarstwo w technikach: olej, akryl, pastel i akwarela. Uczestniczył w ponad 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Londynie, Sofii, Poczdamie i dwukrotnie w Kaliningradzie. W Olsztynie  prezentował swoje prace na 14 wystawach indywidualnych.

Od lat 60. ubiegłego wieku współpracował z wieloma ośrodkami kultury w Polsce. Za swoją wieloletnią działalność na rzecz kultury oraz pracę twórczą otrzymał ponad 30 nagród i wyróżnień, w tym m.in.: „Zasłużony Działacz Kultury” (1988), „Złoty Krzyż Zasługi” (1998) oraz „Zasłużony Obywatel Olsztyna” (2007).

Wystawy potrwają do 30 lipca.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystaw Tadeusza Czaplińskiego i Lidii Sawczuk

01-07-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl