Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2017-02-25 13:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Melania Olędzka prezentuje swoje malarstwo w Amfiladzie

Olsztyn24
Od lewej: Melania Olędzka i Gabriela Konarzewska | Więcej zdjęć »
W Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbył się wczoraj (24.02) wernisaż wystawy malarstwa Melanii Olędzkiej „Wędrówki po Warmii w malarstwie akwarelowym”.

Melania Olędzka urodziła się na działdowszczyźnie. Od 50. lat mieszka w Olsztynie. Wykształcenie średnie i maturę zdobyła w Toruniu. Następnie kształciła się w Studium Nauczycielskim w Olsztynie na kierunku Wychowanie Plastyczne i ZPT. Uczestniczyła w zajęciach z rysunku i malarstwa prowadzonych przez wybitnych malarzy: J. Ilkiewicza, M. Smerka, M. Sawaniuka, którzy w dużej mierze przyczynili się do rozbudzenia zainteresowania sztuką. Kolejnym etapem kształcenia były studia na Wydziale Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu, ukończone w 1979 roku.

Przez wiele lat pracowała w szkole podstawowej, potem w gimnazjum i liceum dla niesłyszących. W międzyczasie ukończyła studia podyplomowe z zakresu surdopedagogiki oraz kursy języka migowego. W pracy pedagogicznej przyjęła za cel wychowanie wrażliwych i świadomych odbiorców sztuki. Za tę wieloletnią pracę i wysiłek oraz wybitne osiągnięcia otrzymała wiele wyróżnień i nagród, m.in. medal Komisji Edukacji Narodowej i dwukrotnie Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.
R E K L A M A
banner
Malarstwo jest jej życiową pasją. Uprawia je w technikach pastelowej, olejnej i akwarelowej. Uczestniczyła w plenerach i wystawach zbiorowych, m.in. w Augustowie, Oławie, Rytrze, Dusznikach-Zdroju, Bukowinie Tatrzańskiej, Warszawie, Reszlu, Dobrym Mieście, Głotowie, Barczewie i wielokrotnie w Olsztynie. Swoje prace prezentowała także na wystawach indywidualnych w Olsztynie i wielu miastach województwa warmińsko-mazurskiego, jak również za granicą (Viljandii, Estonia).

Zainteresowanie bogatą historią regionu i jego pięknem sprawia, że motywem najczęściej podejmowanym przez artystkę jest pejzaż oraz architektura Olsztyna i okolic. Namalowała m.in. akwarele do przewodnika turystycznego autorstwa Anny Andrusikiewicz pt. „Wędrówki po Olsztynie” i olsztyńskich kalendarzy (2002). Obecna wystawa to kontynuacja zapoczątkowanego w 2011 roku cyklu akwareli przedstawiającego najciekawsze obiekty architektoniczne Warmii.

Wystawę można oglądać do 19 marca.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy malarstwa Melanii Olędzkiej

24-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl