Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-04-29 11:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Wrocławskie „Żywioły” w olsztyńskiej Amfiladzie

Olsztyn24
Anna Borcz opowiada oswoich pracach | Więcej zdjęć »
W Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto wczoraj (28.04) wystawę malarstwa „Żywioły” autorstwa wrocławianki Anny Borcz, w której twórczości znajdziemy również rysunek, kolaż oraz fotografię.

Anna Borcz jest bsolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1992 roku w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego. Od roku 1993 należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się pracą artystyczną oraz dydaktyczną na kierunku Architektura Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W 2006 r. uzyskała stopień doktora sztuki. Jest organizatorką kilku plenerów, wystaw oraz autorką tekstów o malarstwie i literaturze.

Artystka prezentowała swoje obrazy na wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą (Niemcy, Francja, Ukraina, Szwajcaria, Rosja, Mołdawia i Finlandia) oraz uczestniczyła w wielu pokazach zbiorowych.
R E K L A M A
banner
Wystawa w Amfiladzie składa się z czterdziestu trzech obrazów wykonanych w różnych technikach malarskich. Prezentuje ona spojrzenie artystki na żywioły - ognia, wody, powietrza i ziemi (więcej na temat autorki i jej spojrzenia na ten temat w zapisie wideo wernisażu).  

Ekspozycję można oglądać do 21 maja. 

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~Redakcja Olsztyn24 / 2017-05-01 13:32
Galeria Amfilada znajduje się w Kamienicy Naujacka (I piętro) przy ul. Dąbrowszczaków 3. Galeria MOK przy ul. Stare Miasto 24/25 to Galeria Rynek.
~kEBIZ / 2017-05-01 12:44
Gdzie jest ta Amfilada ? Czy to ta niskopienna salka na Starym Rynku, nieopodal byłej Awangardy ?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy malarstwa „Żywioły” Anny Borcz

29-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl