Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-07-03 17:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Lewica pójdzie do wyborów samorządowych pod hasłem „SLD - Lewica razem”

Olsztyn24
Konferencja prasowa SLD ws. przygotowań do wyborów samorządowych | Więcej zdjęć »
„Sojusz Lewicy Demokratycznej - Lewica razem” - to znane już hasło wyborcze lewicy sprzed kilku lat ponownie zostanie wykorzystane w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Tak 24 czerwca zdecydowała Rada Krajowa SLD, a dziennikarzy w Olsztynie poinformowali dzisiaj (3.07) podczas konferencji prasowej poświęconej przygotowaniom lewicy do wyborów samorządowych: Marcin Kulasek - sekretarz generalny SLD, Władysław Mańkut - przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD w Olsztynie i Joanna Sosnowska - kandydatka SLD w przedterminowych wyborach wójta gminy Gietrzwałd.

- Rada Krajowa SLD przyjęła nazwę komitetu wyborczego, z którą wystartujemy w wyborach do sejmików województw: „Sojusz Lewicy demokratycznej - Lewica razem” - poinformował Marcin Kulasek. - Pod tym hasłem wystartujemy w 87. okręgach wyborczych do sejmików województw. 

Sekretarz SLD zapewnił, że partia i jej koalicjanci we wszystkich okręgach wyborczych wystawią pełne listy kandydatów
R E K L A M A
banner
- Te listy będą mocne, mocne o tyle, że Rada Krajowa podjęła decyzję, iż w wyborach do sejmików wystartują byli posłowie SLD - poinformował Kulasek. - Ponadto SLD, pod szyldem „SLD - Lewica razem” wystawi swoich kandydatów w ponad 300 powiatach. Reprezentanci lewicy będą mogli startować również z list lokalnych komitetów, ale z wiedzy na dzisiaj wynika, że większość organizacji powiatowych będzie szła do wyborów pod szyldem SLD.

Jak stwierdził sekretarz Kulasek, SLD jest jedną z kilku partii, które będą w stanie wystawić pełne listy kandydatów na poziomie powiatów.

- Mamy ponad 20 tys. członków płacących składki - stwierdził. - Według nas, tylko PSL, PiS, PO i SLD będą w stanie wystawić pełne listy kandydatów na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

Program wyborczy, którego podstawowe filary przyjęła Rada Krajowa SLD na posiedzeniu 24 czerwca, a także „jedynki” na listach wyborczych, jak również kandydaci SLD na wójtów, burmistrzów i prezydentów zostaną zaprezentowani w grudniu tego roku.  

Termin wyborów samorządowych nie został jeszcze ustalony. Jeżeli wybory nie zostaną przyspieszone, odbędą się na jesieni 2018 roku.

Więcej o przygotowania lewicy do wyborów samorządowych w naszej wideorelacji z konferencji prasowej.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~Patriota / 2017-07-22 14:47
lewica odpowiada za niekorzystą umowę gazową i liczne afery za czasów Leszka Millera.
~bartito / 2017-07-18 08:14
Przecież to nie jest lewica....
~Dlaczego nie ma w olsztyn24 / 2017-07-17 20:09
KODziarzy ze świecami ???
~eryka / 2017-07-16 21:59
Zabrakło Lewicy w sejmie i przez to PIS się panoszy ! Nie bójmy sie Lewicy, co najgorsze spotyka nas ze strony pobożnych inaczej obecnych rządzących.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa działaczy SLD [3.07.2017]

03-07-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl