Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-02-15 14:46 | Rozmiar tekstu: A A A

SLD o działaniach na rzecz czystego powietrza

Olsztyn24
Od lewej: Grzegorz Gieda i Krzysztof Kacprzycki | Więcej zdjęć »
23 mierniki jakości powietrza (po jednym na każde osiedle), broszura z informacjami na temat eko jazdy dla taksówkarzy i nie tylko, porady dla mieszkańców Olsztyna korzystających z ogrzewania piecowego w kwestii bezkosztowego zmniejszenia niskiej emisji (określanej potocznie jako smog) oraz nawiązanie współpracy z gminami ościennymi w tej sprawie to tylko niektóre propozycje olsztyńskich działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, mające poprawić jakość powietrza w stolicy Warmii i Mazur.

O tym, co udało się w tej sprawie zrobić przez minione 2 miesiące, a co jeszcze wymaga pracy, rozmawiano dzisiaj (15.02) podczas konferencji prasowej z udziałem Krzysztofa Kacprzyckiego - przewodniczącego Rady Miejskiej SLD w Olsztynie i Grzegorza Giedy - sekretarza rady. Wystąpienia gospodarzy spotkania zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Przedstawiciele ugrupowania podnieśli m.in., że niezbędna jest edukacja oraz jeszcze większe usprawnienie egzekwowania kar za palenie w piecach materiałami do tego nie przeznaczonymi. Należy w tej kwestii nawiązać również współpracę z gminami sąsiadującymi z miastem i pomyśleć nad wprowadzeniem rozwiązań zachęcających przybyszów do rezygnacji z używania samochodów na rzecz komunikacji miejskiej. Zachęcali także do korzystania z aplikacji mierzących poziom zanieczyszczenia powietrza i unikania w miarę możliwości wychodzenia z domu w przypadku niekorzystnych odczytów.
R E K L A M A
banner
Krzysztof Kacprzycki zapowiedział również zwrócenie się do prezydenta Olsztyna o udzielenie informacji na temat postępu podjętych przez miasto działań w celu zmniejszenia niskiej emisji i jej skutków dla mieszkańców miasta.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~ja / 2017-02-16 19:11
PSL gorsze od SLD. farmy fotowoltaiczne, biogazownie i fundusze UE - to będzie raj dla CBA
~tokyo / 2017-02-16 19:09
Ha, ha, ha żałosne show
~populista / 2017-02-16 18:54
A co w tej sprawie zrobił Pan Radny przez półtorej kadencji? Problem nie pojawił się razem z szumem medialnym, który usiłuje się wykorzystać.
~pu / 2017-02-16 08:43
Nagle sobie przypomnieli ?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa SLD nt. jakości powietrza w Olsztynie

15-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl