Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2017-07-03 22:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszyła jubileuszowa edycja festiwalu muzyki organowej we Fromborku

Olsztyn24
Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej (fot. organizatora - wszystkie) | Więcej zdjęć »
We Fromborku zainaugurowano 50. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Pierwszy z siedmiu koncertów tegorocznej edycji festiwalu odbył się w niedzielę (1.07) we fromborskiej katedrze.

W imieniu organizatorów: Muzeum Kopernika we Fromborku, Parafii pw. Wniebowzięcia NMP oraz Miasta i Gminy Frombork gości przywitał proboszcz, ks. prałat Jacek Wojtkowski. Były okolicznościowe listy do osób i instytucji, które przez lata organizowały festiwal, m.in. od Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Marka Kuchcińskiego. W imieniu wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego gratulacje organizatorom złożyła Bożena Ulewicz. Zabrał również głos, wyrażając swoje uznanie dla wydarzenia, nowo wybrany przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jan Bobek. Koncertu wysłuchał również ksiądz biskup Jacek Jezierski.

W katedrze nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych: starosty Leszka Dziąga i burmistrz Małgorzaty Wrońskiej. Najbardziej jednak cieszy, że jubileusz oprócz oficjalnych gości zgromadził publiczność, która wypełniła katedrę do ostatniego miejsca. Muzyczne wrażenia zapewniła wspaniałym koncertem Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod kierunkiem Arno Hartmanna (Niemcy) oraz soliści: na fromborskich organach zagrał Roman Perucki, na flecie Łukasz Długosz. Artyści chwalili niezwykłą akustykę fromborskiej świątyni. Zabrzmiały dzieła Bacha, Mozarta i współczesny utwór - koncert na flet, organy i orkiestrę "Bernardus Fresken" Enjotta Schneidera.
R E K L A M A
banner
Na zasłużony bis zagrano muzyczną niespodziankę - „Wokalizę” Wojciecha Kilara. Koncert poprowadził Arkadiusz Popławski, który pełni również funkcję dyrektora festiwalu.

Kolejny koncert już w najbliższą niedzielę o godz. 15:30. Na organach zagra Andrzej Chorosiński, artysta od lat związany z fromborskim festiwalem.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl