Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Robert Waraksa | 2017-07-09 12:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Młodzieżowi radni z Olsztynka zainaugurowali kolejną kadencję

Olsztyn24
Od lewej: U. Wieczorek, M. Łapińska, A. Dymarska, S. Lewandowski | Więcej zdjęć »
Podsumowania, podziękowania oraz uroczyste ślubowanie i wybory. 6 lipca br. w olsztyneckim ratuszu odbyła się inauguracyjna sesja siódmej kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olsztynku.

Podczas sesji młodzieżowi radni podsumowali mijającą kadencję. Przez ostatnie dwa lata odbyło się kilkadziesiąt oficjalnych i roboczych spotkań, podczas których młodzież wypracowała blisko 30 różnych inicjatyw. Reprezentanci młodzieży w tym czasie brali udział m.in. w konsultacjach dotyczących budżetu obywatelskiego oraz projektów uchwał i lokalnych programów. Organizowali i współorganizowali wiele inicjatywy m.in. młodzieżowy festiwal filmowy, samorządową grę miejską, kampanie społeczne, a także wydarzenia o charakterze kulturalnym, czy sportowym. Najważniejszym działaniem, według rajców, był pierwszy Zjazd Młodzieżowych Rad z naszego województwa, który odbył się zeszłym roku. W zjeździe udział wzięło 35 młodzieżowych radnych z 12 gmin.

Po przedstawieniu sprawozdania, Krzysztof Wieczorek, zastępca burmistrza Olsztynka, wręczył reprezentantom młodzieży podziękowania za dotychczasową pracę w radzie. Następnie nowo wybrani młodzieżowi radni złożyli ślubowanie oraz wybrali prezydium rady. Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej została wybrana ponownie Aleksandra Dymarska. Wiceprzewodniczącymi zostali Monika Łapińska i Stanisław Lewandowski, natomiast sekretarzem Urszula Wieczorek.
R E K L A M A
banner
Młodzieżowa Rada Miejska powstała w Olsztynku w 2004 roku. Rada skupia 15 radnych, przedstawicieli olsztyneckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do zadań młodzieżowej rady należy, w szczególności: opiniowanie projektów mających wpływ na warunki rozwoju młodego pokolenia, inicjowanie działań dotyczących życia młodych ludzi, inspirowanie i koordynowanie inicjatyw młodych ludzi, prowadzenie działalności informacyjno-doradczej, nawiązywanie współpracy z krajowymi oraz zagranicznymi organizacjami.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl