Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
kamil | 2017-07-09 12:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Chór Collegium Musicum rozpoczął obchody 40-lecia działalności

Olsztyn24
Jubileuszowy koncert Collegium Musicum (fot. B. Wawrzyniewicz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Msza C-dur op. 86 oraz suita organowa Ludwiga van Beethovena znalazły się w programie jubileuszowego koncertu Olsztyńskiego Chóru Kameralnego „Collegium Musicum”, który odbył się w sobotę (8.07) w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie. Koncert zainaugurował cykl występów chóru przygotowanych z okazji jubileuszu 40-lecia działalności artystycznej Collegium Musicum.

Koncert, przy wypełnionej po brzegi świątyni, poprowadził dyrygent Janusz Wiliński. Przed słuchaczami, oprócz obecnych i byłych chórzystów Collegium Musicum, wystąpiła także orkiestra Sinfonia Varmiensis oraz soliści: Anna Mikołajczyk-Niewiedział (sopran), Aleksandra Gudzio (alt), Aleksander Kunach (tenor) i Wojciech Gierlach (bas). Na organach zagrał Neithard Bethke.

Po koncercie publiczność zgotowała jubilatom owacje na stojąco. Było też wiele gratulacji, życzeń i kwiatów m.in. od parlamentarzystów i władz Olsztyna.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl